Tomislav Brkić i Nikola Ćaćić; Foto: Marko Djokovic/Starsportp

Izbacili četvrte nosioce

Tomislav Brkić i Nikola Ćaćić izborili su plasman u četvrtfinale Mastersa u Madridu, pošto su sa 2:1, po setovima 4:6, 7:6 (3), 10:6, bili bolji od Francuza Pjera Erbera i Nikolasa Maua.

Brkić i Ćaćić igraće u narednom kolu protiv Kulhofa i Skupskog, koji su sedmi nosioci na turniru.

Meč protiv Francuza trajao je sat i 43 minuta, a Brkić i Ćaćić morali su da nadoknađuju zaostatak iz prvog seta, u kom su jedini brejk pretrpeli u desetom gemu.

U drugom delu igre, prvi su na svom servisu poklekli Erber i Mau, ali su odmah u narednom gemu poravnali na 3:3.

Do rezultat 6:6 nije bilo brejkova, pa je taj-brejk odlučio ide li se u treći set. Brkić i Ćaćić su tri puta pravili mini-brejk, što im je bilo dovoljno za izjednačenje u setovima.

U trećem setu igralo se do deset. Ćaćić i Brkić bili su sigurni na svom servisu, a dva puta su uzeli poene na protivnički, te iskoristili treću meč loptu za konačnu pobedu.

BONUS VIDEO Đoković: Raduje me ova igra i ova pobeda

Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook, Twitter, Instagram