Mateo Beretini je nastavio sa sjanim partijama, i u polufinalu mastersa u Madridu eliminisao Kaspera Ruda sa 6:4, 6:4.

Italijan će se za titulu boriti sa Aleksandrom Zverevim, koji je u prvom polufinalu bio bolji od Dominika Tima.

Beretini će tako imati priliku da se posle titule u Beogradu, okiti i trofejom iz masters serije u Madridu.

U meču sa talentovanim Rudom, Beretini je igrao najbolje u ključnim poenima.

U prvom setu je bilo izjednačeno sve do devetog gema, kada pri rezultatu 4:4, Beretini koristi prvu brejk loptu, a zatim na svoj servis bez izgubljenog poena dolazi do prednosti u setovima.

Iako je Norvežanin uspeo da parirra do sredine drugog seta, Beretini je napravio još jedan brejk za 5:3 i prelomio meč u svoju korist.

On će se u finalu po četvrti put sastati sa Aleksandrom Zverevim, koji vodi sa 2:1 u pobedama, s tim što je na šljaci skor izjednačen, a oba meča su odigrana na mastersu u Rimu.