Nikola Milojević
Nikola Milojević Foto: Nikola Krstic / Alamy / Alamy / Profimedia

Nikola Milojević nije uspeo da nastavi sa dobrim partijama na Rolan Garosu. Poražen je od 56. igrača sveta, Slovenca Aljaža Bedenea sa 7:5, 2:6, 6:1, 7:6 (4).

Posle pobede nad kolegom iz Dejvis kup tima Srbije, Filipom Krajinovićem, Nikola je želeo da ostvari još jednu grend slem pobedu, ali to mu nije pošlo za rukom.

Iskusniji Slovenac, koji je nekada bio 43. na svetskoj listi, odigrao je bolje i sigurnije i zasluženo se plasirao u šesnaestinu finala.

Počeo je Milojević meč bolje, napravio brejk odmah na startu, poveo sa 2:0 i tu prednost je držao sve do osmog gema kada je Slovenac uzvratio za 4:4.

Imao je naš teniser šansu za brejk u 11. gemu, nije je iskoristio, da bi potom Bedene uspeo to da uradi u narednom gemu i dobije početni set sa 7:5.

Mnogo bolje je Milojević odigrao naredni set, uz dva brejka, u petom i sedmom gemu došao je do 6:2 i izjednačenja u setovima.

Očekivalo se da odigra u istom ritmu i treći set, ali je opet popustio, Bedene je lako došao do prednosti ibrejkovima u drugom i šestom gemu do 6:1.

U četvrtom setu bilo je dosta borbe, razmenili su brejkove u petom i šestom gemu, da bi u taj-brejku Milojević poveo sa 2:0, ali je tu stao.

Na 4:4, Bedene je dobio tri poena u nizu i time i meč posle dva sata i 57 minuta igre.

On će u narednom kolu igrati sa petim nosiocem Stefanosom Cicipasom koji je slavio protiv Pabla Kuevasa iz Urugvaja sa 6:2, 6:4, 6:2.