Kazahstanski teniser Aleksander Bublik osvojio je svoju prvu ATP titulu velikom senzacijom u finalu turnira u Monpeljeu.

Pobedio je Aleksandra Zvereva u dva seta 6:4 i 6:3 za sat i deset minuta tenisa u francuskom gradu.

Dan nakon što je za slično vreme eliminisao Filipa Krajinovića, Bublik je napravio veliko iznenađenje.

U prvom setu je prvi napravio brejk u petom gemu, izgubio je svoj servis odmah u narednom za 3:3, ali je do kraja još jednom „brejknuo“ Zvereva za 5:4.

Saša je imao šansu opet da uzvrati, ali nijednu od dve brejk lopte nije pretvorio u novo izjednačenje i Bublik je poveo sa 6:4, odnosno 1:0.

Drugi deo igre protekao je ponovo u boljoj igri kazahstanskog igrača, koji je brejkom poveo sa 3:2, a onda samo overio pobedu novim brejkom za 6:3.

BONUS VIDEO: Novak kod Vučića, prvi put je pričao javno o pritvoru i reakciji države