Nemački teniser Aleksandar Zverev eliminisan je u osmini finala Vimbldona u pet setova od Feliksa Ože-Alijasima.

Kanadski igrač je slavio posle četiri sata i sedam minuta tenisa i umalo je prokockao dva seta prednosti.

Zverev nije imao snage da izdrži i peti set i tako napravi potpuni preokret i nadoknadi propušteno.

Ože-Alijasim je tokom meča bio onaj koji se trudio da diktira tempo i napada, ali je zato više i grešio.

Ruku na srce, imao je i nešto više vinera od Zvereva, pa su na kraju detalji odlučivali. Prvi set je dobio Kanađanin iako je gubio do šestog gema sa 4:2.

Vezao je dva brejka i iznenadio Sašu. Zverev je i u drugom setu prvi poveo. Odmah u prvom gemu je napravio brejk i još jednom nije sačuvao prednost do kraja.

Ože-Alijasim je realizovao drugu brejk priliku u osmom gemu i onda kroz taj-brejk osvojio ceo plen u tom delu igre.

Zverev je treći i četvrti set dobijao prilično dobrom igrom u kojoj je radio ono što nije u prva dva – koristio je šanse koje su mu se ukazivale.

I nije ih ispuštao. U trećem setu je poveo sa 4:2 i nije ni tračak nade pružio rivalu da se vrati, dok je u četvrtom pravio brejkove u prvom i devetom gemu za ubedljivih 6:3.

Onda je na red došao peti set gde je Ože-Alijasim ispuštao prednost od 2:0, ali je onda u sedmom gemu napravio ključni brejk za pobedu.

On će u četvrtfinalu na Italijana Matea Beretinija, koji je bez mnogo problema izašao na kraj sa Iljom Ivaškom u tri seta.