Uspeh za jednu od najboljih u istoriji svog sporta.

Američka skijašica Mikaela Šifrin pobedila je u spustu, trci koja je na završnom takmičenju Svetskog vožena u francuskom Kurševelu i uvećala prednost u generalnom plasmanu.

Šifrin je pobedila rezultatom minut i 17 sekundi i ostvarila 74. pobedu u Svetskom kupu, a tek treću u spustu.

Ona se ove sezone retko takmičila u toj disciplini, u dve trke Svetskog kupa i na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, a najbolji rezultat bilo joj je 18. mesto.

Šifrin pokušava da osvoji četvrtu titulu pobednice Svetskog kupa, a posle današnje pobede ima 156 bodova više od Petre Vlhove iz Slovačke, koja je zauzela 16. mesto. Do kraja sezone ostale su još tri trke.

Drugo mesto u trci zauzele su Austrijanka Kristin Šajer i Švajcarkinja Joana Helen, koje su sa po 0,10 sekundi zaostale za Šifrin.

Mali kristalni globus u spustu osvojila je Italijanka Sofija Gođa, uprkos tome što je današnju trku završila na 12. mestu. Njena prva rivalka olimpijska šampionka Korin Suter zauzela je 19. mesto.

To je treća titula za Italijanku u spustu u karijeri.

BONUS VIDEO – Tucak: Bez pomoći države nema novog Đokovića, Filipovića, Rađe, Modrića