EPA-EFE/Glyn Kirk / POOL

Fudbaleri Lestera i Mančester junajteda odigrali su ove subote nerešeno 2:2 (1:1) u utakmici 15. kola Premijer lige.

Prvi meč Boksing deja počeo je šansom Markusa Rašforda u drugom minutu, ali on nije bio precizan. Ipak, 21 minut kasnije nadoknadio je propušteno i asistenciju Bruna Fernandeša (ko bi drugi?) spakovao u mrežu.

Osam minuta kasnije Lester je izjednačio preko Harvija Barnsa, a posle smušene intervencije odbrane Junajteda.

Prednost Junajtedu doneo je Fernandeš u 79. minutu, na asistenciju Edinsona Kavanija koji je u igru ušao samo nekoliko minuta ranije, a konačan rezultat postavio je Džejmi Vardi u 85. minutu.

Nemanja Matić nije ulazio u igru i čitav meč je odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Lester je upisao prvi remi u sezoni i drugi je na tabeli Premijer lige sa 28 bodova, dok je Junajted treći sa bodom manje.

U narednom kolu, fudbaleri Junajteda dočekuju Vulverhempton, a Lester gostuje Kristal Palasu.