Košarkaši Denvera su doživeli i treći poraz od Los Anđeles Lejkersa u finalnoj seriji plej-ofa Zapadne konferencije.

Ekipa iz Kalifornije je slavila rezultatom 114:108 i stigla do prednosti od 3-1, te prilike da u sledećoj utakmici završi seriju i plasira se u finale NBA lige.

Lejkersi su do trijufa stigli pre svega zahvaljujući razlici koju su u prvoj četvrtini napravili njihovi centri Dvajt Hauard i Entoni Dejvis.

Veteran je briljirao, za osam minuta u uvodnom kvartalu je upisao po osam poena i skokova, a čak četiri lopte je uhvatio pod obručem protivnika.

Za to vreme Dejvis je pogađao, imao je neverovatnu seriju poena, a svemu je doprinela i loša partija Pola Milsapa, startnog krilnog centra Denvera koji je za četiri minuta upisao dva faula.

Nikola Jokić je bio veoma tih u uvodnom periodu, ubacio je samo dva poena, imao samo jedan šut iz igre i dodao dve asistencije, nije mogao da nađe otvoren put ka košu, niti da odbrani reket svog tima.

Do poluvremena je najavio buđenje, upisao je dve trojke, Denver je pokazao znakove života i smanjio razliku, ali nikako nije uspevao da uspostavi ravnotežu u igri na centarskim pozicijama.

Nastavak je doneo otvorenu igru sa obe strane, iako se činilo da Denver nema način da stigne zaostatak koji je stalno varirao između dvocifrenog i jednocifrenog, pred početak poslednje deonice bilo je tri poena viška na računu Lejkersa.

Nagetsi su propustili nekoliko prilika da se potpuno vrate u meč, Džamal Marej je vodio glavnu reč, na trenutke su se uključivali Džeremi Grent i Monte Moris, ali je falio doprinos Jokića.

Srpski centar je bio opterećen prekršajima, u prvoj deonici je upisao dva, a u četvrtoj za svega dva minuta još toliko, što je sa jednim faulom iz treće četvrtine značilo da nema pravo na grešku i da će mu novi nesmotreni potez doneti isključenje iz igre.

Celih osam minuta u finalnom periodu Denver je morao da igra sa tim opterećenjem, ali je uspevao da održi priključak i da ne dozvoli protivniku da se odlepi.

Nažalost, nekoliko loših odluka u napadu i faulovi u odbrani nisu dali šansu timu Majka Melouna da učini utakmicu zanimljivom i dođe do realne prilike da se bori za pobedu. Lejkersima je na ruku išla i odluka sudija da ne sviraju očigledan faul Džejmsa nad Marejem pri rezultatu 105:102.

Najefikasniji u timu Denvera bio je Marej sa 32 poena i 8 asistencija, Grent je dodao 17, a Jokić je meč završio sa 16 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Dvocifreni učinak imali su još Majkl Porter sa 13 poena, te Moris sa 12, dok je Tori Kreg upisao sedam.

Briljantan u timu Lejkersa bio je Dejvis sa 34 poena, Lebron Džejms je ostao na 26 uz 9 skokova i 8 asistencija, Kendavijus Koldvel-Poup je imao 13, a Hauard je meč završio sa 12 poena i 11 skokova.

Odličnu rolu je odigrao Redžon Rondo sa 11 poena, 7 asistencija i 5 skokova, a važnih 10 poena dodao je Kajl Kuzma.

Peti meč serije je na programu u noći između subote i nedelje od tri sata posle ponoći. Denver je po treći put u ovosezonskom plej-ofu u zaostatku od 3-1, prethodna dva puta, protiv Jute i Klipersa uspeo je da preokrene na 4-3 i plasira se dalje.

Tok meča ste mogli da pratite na našem sajtu:

Finale Zapadne konferencije, četvrta utakmica

Denver – LA Lejkers 108:114 (30:37, 25:23, 29:27, 24:27)

hala: Adventhelt Arena Orlando

sudije: Džejms Kejpers, Dejvid Gutri, Rodni Mot, Ed Maloj

05.36 Kraj! Poraz Denvera!

Nagetsi nisu uspeli da se izbore sa Lejkersima, tim iz Kalifornije je slavio sa 114:108 i poveo sa 3-1 u seriji.

48′ Možda i jeste…

Skok u napadu Dejvisa, novi poeni…

47‘ Nije gotovo!

Dva uzastopna faula Markifa Morisa na minut i po i +7 za Lejkerse pratila su slobodna bacanja Mareja.

Ubacio je oba, Lejkersi vode 109:104.

46′ Denveru izmiče utakmica…

Promašaj Morisa, nepažnja Milsapa, faul Grenta, promašaj Jokića…

Lejkersi vode 109:102.

45′ Moris!

Sjajan koš rezervnog plejmejkera Denvera uz faul Markifa Morisa.

Lejkersi vode 105:102.

45′ Jokić odbranio Lebrona

Džejms je hteo da napadne srpskog centra, on se odmakao i dozvolio mu šut za dva poena koji je završio na prvom obruču, a potom je Marej izblokirao Ronda.

Lejkersi vode 103:99.

43′ Jokić se vraća

Srpski centar ima pet faulova, ali mora da se nađe na terenu.

Lejkersi vode 100:96.

41′ Marej!

Spektakularan pogodak plejmejkera Denvera, Lejkersi vode 96:92.

40′ Peti faul Jokića!

Opet Dejvis…

Lejkersi vode 96:88.

40′ Četvrti faul Jokića…

Dva skoka bez poena, posle čega je faulirao Dejvisa…

38′ Lebron preuzima…

Asistencija za Morisa, faul i dva slobodna bacanja, Lejkersi idu na 91:86.

37′ Poen!

Moris je ubacio dva penala, Lejkersi vode 87:86 serijom 11:2 za tri i po minuta.

Sjajnu odbranu igraju Nagetsi, sužavaju prostor unutar linije za tri poena i tu nema prostora za protivnike.

Odlična sekvenca Denvera!

36′ Porter! Denver na tri poena zaostatka!

Poslednji napad treće deonice je sjajno organizovao Marej, pronašao je Portera koji je izgradio poziciju i ubacio trojku!

Lejkersi vode 87:84.

36′ Trojka Portera, poeni Grenta!

Denver se vratio na -4, Lejkersi vode 85:81.

35′ Jokić pa Rondo

Divne sekvence na obe strane, Jokić je lepo položio, a potom Rondo još lepše za novu dvocifrenu prednost Lejkersa – 85:75.

34′ Konačno…

Poeni Jokića sa penala – 82:73 za Lejkerse.

33′ Rondo!

Trojku plejmejkera Lejkersa je ispratio Marej košem, ali je zatim Koldvel-Poup bio precizan, što je pratio novi poen Ronda za novu dvocifrenu razliku.

Lejkersi vode 82:71.

32′ Sve se dešava!

Faul, slobodno bacanje, skok u napadu, koš… Lejkersi su otišli na osam poena razlike, ali je to smanjio Kreg posle asistencije Jokića.

Usledilo je zakucavanje Koldvel-Poupa za 75:67.

31′ Vraća se Denver!

Opet pet poena zaostatka, trojka Krega pa poeni Mareja, minut odmora za Lejkerse koji vode sa 70:65.

30′ Jak faul Jokića nad Hauardom

Nije moglo drugačije, drugi prekršaj srpskog centra.

Lejkersi vode 70:60.

28′ Jokić!

Lagani koš, ali potom i trojka Lejkersa…

27′ Dejvis ne dozvoljava priključak!

Grent je smanjio na dva poena zaostatka, ali je zatim trojku ubacio i Dejvis, da bi potom šut ubacio i Grin – 66:58 za Lejkerse.

26′ Četvrti faul Milsapa!

Katastrofa za Denver na startu drugog poluvremena… U sledećem napadu je Jokić iznudio prekršaj Hauarda.

Lejkersi i dalje vode sa 60:55.

04.02 Poluvreme u znaku centara Lejkersa

Posle tihog prvog perioda u kom je ubacio samo dva poena, Jokić je sa dve trojke i polaganjem stigao do dvocifrenog učinka, ali je ostao u senci Dejvisa koji je upisao 19 poena, te Hauarda koji je već upisao dabl-dabl sa 11 poena i 10 skokova.

U timu Nagetsa bolji od ostalih je Marej sa 16 poena.

24′ Hauard zakucava, Jokić polaže

Brutalan skok u napadu, zakucavanje uz faul, Hauard je podigao klupu Lejkersa na noge, ali su svi morali da sednu posle koša Jokića.

Lejkersi vode 60:55 na kraju poluvremena.

22′ Marej!

Briljantno polaganje Mareja, potom i dva slobodna bacanja, smanjio je Denver na -4.

Lejkersi vode 57:53.

20′ Umesto pet, deset…

Skok u napadu Jokića i dodavanje Herisu nije nagrađeno asistencijom, bek Denvera je pogodio tablu, a Lejkersi su potom poentirali iz kontranapada.

Lejkersi vode 57:47.

18′ Trojka Jokića!

Oslobodio se srpski centar i ubacio drugu trojku u drugoj deonici.

Lejkersi vode 52:45.

18′ Faul Jokića…

Odgurnuo je Džavela Megija. Arbitri nisu morali da reaguju, ali su to učinili.

Na drugoj strani novi koš Dejvisa.

Lejkersi voide 52:40.

17′ Festival!

Kuzma pa Porter sa po trojkom – razlog da Vogel zatraži minut odmora.

Lejkersi vode 47:40.

17′ Trojka Jokića!

Konačno! Ostao je usamljen na šutu, dobio je loptu i pogodio za 44:37.

15′ Jokić mora nazad na teren

Denver gubi 44:32, a u igri je ostao Plamli, tako da je trener Meloun duplirao ojačanje u reketu.

03.32 Jokić u senci Lejkersa

Samo dva poena i dve asistencije za devet minuta uz samo jedan šut iz igre.

12′ Moris!

Promašaj Plamlija posle drugog slobodnog bacanja uhvatio je Monte Moris i smanjio na 37:30 u poslednjim trenucima prve deonice.

12′ Lejkersi do dvocifrene prednosti…

Loša igra Denvera na obe strane terena, izgubljena lopta je pokrenula kontranapad i zakucavanje Džejmsa za 37:27.

10′ Meloun mora da reaguje

Lejkersi briljiraju u reketu, Dejvis i Hauard su ubacili 22 od 29 poena. Jokić je otišao na odmor, Plamli je na terenu umesto njega.

9′ Hauard dominira

Osam poena, osam skokova za osam minuta na parketu… Jokić je u problemima.

Lejkersi vode 29:23.

8′ Lebron, Marej, pa – Dejvis, ali i Grent!

Moris je ispao u pokušaju da ukrade loptu, Džejms je ubacio trojku, a potom je Dejvis upisao nove poene, da bi potom Grent ubacio trojku.

Lejkersi vode 27:19.

7′ Hauard…

Četiri skoka u napadu, poeni, asistencija, potom i faul Herisa… Jokić ne uspeva da izgura teškaša iz reketa.

Lejkersi vode 20:12.

5′ Heris pa Dejvis i tajm-aut

Prva trojka za Denver, ali je potom Dejvis ponovo bio precizan, da bi posle zakucavanja Hauarda trener Nagetsa Majk Meloun zatražio minut odmora.

Lejkersi vode 16:12.

4′ Milsap već van igre

Veteran je upisao dva brza faula, Dejvis mu pravi velike probleme i upisao je deset uzastopnih poena – 10:9 za Lejkerse.

Odgovor je stizao od Jokića i Mareja. Srpski centar je asistirao beku za šesti poen.

1′ Jokić uzeo loptu i pogodio

Na podbacivanju srpski centar je nadmudrio Hauarda, Nagetsi su izgubili loptu, ali je u sledećem napadu Jokić pogodio preko Dejvisa za 2:0.

03.01 Petorka Lejkersa

03.00 Petorka Denvera

02.45 Jokićeva magija…

02.43 Hauard čeka Jokića

Nekada najbolji centar lige, a sada, čovek sa zadatkom da iznervira srpskog reprezentativca…

02.39 Marej je spreman

Momak koji je rešio prethodnu utakmicu najavljuje da su nišanske sprave i dalje na pravom mestu

02.30 Dobrodošli!

Pratićemo četvrtu utakmicu finalne serije plej-ofa Zapadne konferencije između Denvera i Lejkersa.

Ekipa iz Los Anđelesa ima prednost od 2-1, ali i poraz u prethodnom meču.

Uprkos tome, Lejkersi su i dalje favoriti.