Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Borac u Čačku, u 2. kolu ABA lige - 95:64 (23:13, 23:18, 25:21, 24:12).

Srpski evroligaš razbio je Cibonu na startu sezone, dok su Čačani kao gosti šokirali Partizan.

Ipak, Borac na svom parketu nije uspeo da priredi još jedno veliko iznenađenje na Jadranu.

Prava je šteta što prisustvo publike nije moguće zbog sprečavanja širenja koronavirusa, jer je Čačak grad košarke i vratio se na elitnu regionalnu scenu.

Zvezda je posle uvodnog poraza u Evroligi od Fenerbahčea savladala Baskoniju na svom terenu i u gradu na Moravi svi igrači gostujuće ekipe upisali su se u strelce za ubedljiv trijumf.

Prednjačio je sjajni Džordan Lojd sa 21 poenom (5/5 za dva, 2/3 trojke) i 2 asistencije za samo 15 minuta na parketu. Pratili su ga Lengston Hol sa 14 i 7 asistencija, te Duop Rit sa 13 poena i 7 skokova, odnosno Kori Volden sa 10 uz 5 uhvaćenih lopti i 6 asistencija.

Od početka do kraja su gostujući crveno-beli kontrolisali i ritam i rezultat, krajem prve četvrtine stekli dvocifreno vođstvo i na kraju slavili sa čak 31 razlike.

Viđen je zanimljiv početak uz trojke domaćeg Nerandžića, dok je Lojd uzvratio sa 2+1, a Hol za 6:6 u trećem minutu posle čega je došlo do smenjivanja u vođstvu. Lojd je nastavio da blista i nosi Zvezdu sa osam od 11 poena cele ekipe za 7:11 sredinom uvodne četvrtine.

Poenterski su mu se pridružili Volden i Rit, a Dobrić je u svom stilu izblokirao Torntona, na šta se nadovezao Davidovac trojkom – 11:20 na dva minuta do prvog obaveznog predaha. Ubrzo je precizan iza linije 6,75 metara bio i Duop Rit, dok je Smit smanjio na 13:23 za kraj prve četvrtine.

Nastavila je Zvezda na krilima prevashodno Lojda, odnosno Hola i odličnog Rita posle čijeg zakucavanja je bilo i do tada maksimalnih +15 (15:30), ali je posle trojke Kočovića bilo 21:30, za tajm-aut Saše Obradovića u 14. minutu.

Očito je trener Zvezde dao prave instrukcije pulenima, jer su Hol i Lojd pogodili po trojku, da bi Tornton penalima smanjio na 23:38.

Daleko su izabranici trenera Borca Marka Marinovića, bivšeg plejmejkera Čačana, bili od partije protiv Partizana… Gostujući crveno-beli apsolutno su kontrolisali ritam i trojkom Korija Voldena otišli na velikih plus 20 (26:46), dok je na poluvremenu bilo 31:46.

Nastavio je raspoloženi Džordan Lojd gde je stao uoči poluvremena, polaganje i trojka za 35:52, između čega je Ognjen Kuzmić pogodio jedno od dva slobodna bacanja, posle dva minuta nastavka.

Kad god bi se Borac iole približio, srpski evroligaš imao je spreman odgovor da mu se ne ugrozi vođstvo. Sjajni Lojd vezao je još pet poena, da bi Jagodić-Kuridža pogodio za 43:62 tačno na sredini deonice.

Kočović je držao Čačane u igri koliko je mogao, dok se posle trojke Simonovića u poslednju četvrtinu ušlo rezultatom 52:71.

Zvezda je trojkom Voldena započela i poslednju četvrtinu, da bi se Rit pobrinuo za novu maksimalnu razliku od +24 i 55:79 posle nepuna dva minuta. Da se Lojd ne istakne jedini, zadužen je bio Lengston Hol koji je polaganjem došao do 14. poena pored 7 asistencija – 59:83 na tačno pet minuta do kraja.

I tada je bilo jasno da će bodovi put Beograda, samo je bilo pitanje kojim konačnim rezultatom. Zvezda će na teren već u utorak (19 sati) kada dočekuje Žalgiris u 3. kolu Evrolige.

Borac Čačak – Crvena zvezda 64:95 (13:23, 18:23, 21:25, 12:24)

Hala: Borca. Bez gledalaca. Sudije: Belošević, Pecelj, Milojević.

Borac: Tornton 13, Smit 4, Đoković 2, Miletić 7, Gavrilović 4, Kočović 9, Narandžić 6, Karapandžić /, Novaković, Džons 16, Todorović, Čarapić 3.

Crvena zvezda: Hol 14, Volden 10, Lojd 21, Davidovac 5, Lazić 3, Rit 13, Radanov 5, Dobrić 4, Simonović 9, Jagodić-Kuridža 7, Simanić 3, Kuzmić 1.