Kakav turnir je odigrala Unikaha

Košarkaši Unikahe osvojili su Kup Španije, pošto su u finalu bili bolji od Tenerifa sa 83:80.

Unikaha je u tri utakmice savladala Barselonu, Real Madrid i Tenerife, koje su trenutno tri najbolje ekipe u Španiji, što govori i tabela u tamošnjem prvenstvu.

Finalni meč je bio pun preokreta, igralo se u serijama, a pobednik je odlučen tek u poslednjoj deonici.

Tenerife je bio bolji tim u prvom delu, otišao je na pauzu sa plus dva, a Marselinjo Uertas je dva puta u tom periodu pogodio sa pola terena i digao publiku na noge.

Unikaha je u trećem periodu imala minus od devet poena, ali je uspela da se vrati serijom i u završnih 10 minuta ušlo se sa rezultatom 60:60.

Serija od 6:0 za Unikahu prelomila je meč sredinom poslednje deonice i Tenerife više nisu mogli da se vrate u meč na pravi način.

Junak pobendičkog tima bio je Karter sa 17 poena, dok je Kalinoski ubacio 14 poena i uhvatio devet skokova.

Uertas je na drugoj strani bio najbolji sa 21 poenom i 10 asistencija, dok je ermadini ubacio 20 poena i devet skokova.

Dvorana je bila puna, iako u finalu nisu igrali ni Real ni Barselona, što dovoljno govori o stanju košarke u Španiji i šta ona predstavlja za ljude tamo.

Emotivne scene viđene su posle finala, kada se Kendrik Peri, koji je odigrao odličan turnir za Unikahu rasplakao ispod koša.