Košarkaši Slovenije pobedili su Litvaniju u derbiju grupe B sa 92:85.

Aktuelni šampioni Evrope su odbranu titule krenuli tesnom i teško izvojevanom pobedom u meču rešenom tek u poslednjih pet minuta.

Litvanci su imali prednost od pet poena 78:73, Slovenija je ušla u seriju 15:3, Domantas Sabonis, zvezda litvanskog tima, na minut i 50 sekundi pre kraja je napravio faul u napadu, sudije su pregledale snimak i dosudile nesporsku.

Slovenci su u tim momentima otišli na +7, 88:81, i meč je praktično bio gotov.

Ključni igrači u slovenačkom timu bili su Majk Tobi, Goran Dragić i Luka Dončić.

Tobi je dobro skakao i pogađao kada je trebalo njegovom timu, Dragić je postigao veoma bitnu trojku kada je Slovenija preokretala rezultat i otišla na 85:81.

Dončić je nešto sporije ušao u meč i na kraju ga završio sa 14 poena i deset asistencija, uz tri ukradene lopte i šest skokova.

Tobi je bio i najefikasniji kod pobednika sa 24 poena, Dragić je ubacio 19, Jaka Blažič i Dončić po 14, a Vlatko Čančar 11.

Na drugoj strani je Mindaugas Kuzminskas imao 19 poena, Marijus Grigonis 18, Lukas Lekavičus 14, Sabonis deset, a Jonas Valančunas devet.

Slovenija sledeći meč igra protiv Mađarske za dva dana od 20.30, a Litvanija protiv Francuske, takođe u subotu, ali od 17.45.