Košarkaši Valensije savladali su Real Madrid rezultatom 89:78 (29:21, 26:14, 16:17, 18:26) u utakmici 25. kola Evrolige.

Valensija je do pobede stigla posle furiozne igre u prvom poluvremenu.

Ekipa Haumea Ponsarnaua ubacila je „kraljevskom klubu“ 55 poena u prvom poluvremenu, a ton igri davao je Vanja Marinković koji je svih 14 poena postigao u prvih 20 minuta.

Nekadašnji košarkaš Partizana ubacio je 12 poena u prvoj deonici, a pogotkom na pola minuta pre kraja prvog poluvremena doneo je domaćem timu 19 poena prednosti (52:33).

Real nije bio u stanju da se vrati u meč, ali je u poslednjoj deonici uspeo da koliko toliko ublaži poraz.

Najefikasniji u ekipi Valensije bio je Sem Van Rosom sa 16 poena i sedam asistencija, dok je Nikola Kalinić ubacio 12 i dodao četiri asistencije i dve ukradene lopte.

Po 11 poena ubacili Majk Tobi i Klemen Prepelič.

Ekipu Reala predvodio je iskusni Džejsi Kerol sa 20 poena, a pratili su ga samo Alberto Abalde sa 13 i Valter Tavares koji je meč završio sa 11 postignutih poena.

Valensija posle 15. kola zauzima deseto mesto sa 13 pobeda i 12 poraza, dok je Real na petoj poziciji sa 15 pobeda i deset poraza.

U drugom meču večeri, Asvel je bio bolji od Bajerna 87:79, a Vladimir Lučić je bio sjajan u poraženom timu sa 18 poena, jednim manje od Vejda Boldvina. Asvel je predvodio Dejvid Lajti sa 19 poena.