Košarkaši Bostona deklasirali su Klivlend sa 141:103 uz 33 poena 24-godišnjeg Džejlina Brauna, koji je proveo samo 19 minuta na terenu!

Tačnije, Braun je na terenu proveo 19 minuta i 14 sekundi, što je bilo dovoljno za 20 šuteva i 13 pogodaka, od toga 3-4 za tri, sa linije penala je bio nepogrešiv pri četiri slobodna bacanja.

Indeks +/- bio je fantastičnih 31, a mnogi su bili zbunjeni kada je NBA liga objavila da je ovo rekord sa najvećim brojem poena za manje od 20 minuta.

Palo je podsećanje na rekord Kleja Tompsona, koji je postigao 37 poena za četvrtinu, ali je on na toj utakmici odigrao ukupno 33 minuta.

Ovde se radi o učinku igrača koji je ukupno manje od 20 minuta proveo na terenu.

U svakom slučaju, biće teško oboriti oba rekorda.

Podsećanja radi, Klej je protiv Sakramenta 2015. godine ubacio 37 poena u 3. četvrtini, i to uz 13-13 iz igre, proveo je devet minuta na parketu u ovoj deonici. Utakmicu je završio sa 52 poena!