Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su sa 121:109 od Klivlend Kavalirsa, uz najlošiji meč sezone Nikole Jokića.

Srbin je utakmicu završio sa 18 poena, 10 skokova i sedam asistencija, uz šut iz igre 8/13 za 28 minuta provedena na terenu.

Ovaj poraz je vratio Denver na treće mesto Zapadne konferencije, a Jokićeva ekipa sada ima skor od devet pobeda i četiri poraza. Ispred njih se nalazi Minesota, koja ima jedan poraz manje i isto toliko pobeda i Oklahoma (10-4).

Tokom prve deonice viđena je prava rezultatska klackalica i Klivlend je sa dva poena prednosti otišao na odmor. Usledila je dobra igra domaćina koji je na poluvremenu imao +8 i već tada bilo je jasno u kom smeru ide ovaj meč.

Najgora napadačka deonica usledila je Denveru, mučili su se izabranici Majka Melouna i to je iskoristio Klivlend da praktično već tada završi pitanje pobednika.

Iako su Nagetsi slavili u poslednjoj deonici (34:29) Klivlend je pobedio sa dvocifrenom razlikom i tako došao do učinka od sedam pobeda i šest poraza.

Najraspoloženiji na meču bio je Darijus Garland sa 26 poena, pratio ga je Krejg Porter sa 21. Na drugoj strani, Majkl Porter Džunior, ubacio je takođe 21 poen.