Košarkaši Bostona su velikim preokretom uspeli da slave u petoj utakmici finalne serije plej-ofa Istočne konferencije.

Oni su savladali ekipu Majamija sa 121:108 i smanjili rezultat u seriji na 3-2 u pobedama.

Tim sa Floride je imao priliku da završi seriju i plasira se u veliko finale NBA lige, ali to najtrofejniji klub u takmičenju nije dozvolio.

Majami je stekao solidnu prednost posle prve četvrtine od osam poena, na poluvremenu su imali zalihu za jedan poen manju, ali je potom usledio žestok odgovor tima trenera Breda Stivensa.

Seltiksi su treću deonicu rešili u svoju korist sa 41:25 i time preuzeli vođstvo.

Ono je do kraja utakmice naraslo na 13 poena i nije bilo nikakve šanse za Majami da se vrati u meč.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džejson Tejtum sa 31 poenom, a sjajno ga je pratio Džejlen Braun sa 26 poena.

Uprkos velikom broju promašaja Kemba Voker je stigao do solidnih 15 poena i 7 asistencija, dok je nemački centar Danijel Tajs briljirao sa 15 poena i 13 skokova.

Odličan doprinos imao je Markus Smart sa 12 poena i po 7 skokova i asistencija, a dvocifreni učinak upisao je i Gordon Hejvord sa 10 poena.

Na drugoj strani najzapaženiji je bio Goran Dragić sa 23 poena, Dankan Robinson je dodao 20, Džimi Batler 18, Džej Krauder je upisao 14, Bem Adebajo 13 uz 8 skokova i 7 asistencija, dok je Tajler Hiro stao na 12 poena.

Majami će imati još jednu priliku da završi seriju, dok se Boston bori za majstoricu, odnosno sedmu utakmicu serije.