EPA-EFE/MARK EVANS

Lep dan za Fenerbahče

Košarkašice Fenerbahčea plasirale su se u finale Evrolige, pošto su u polufinalu izbacili italijanski Skio rezultatom 77:70.

To znači da će Marina Maljković sa klupe predvoditi turski tim u pohodu na evropski trofej, dok će se na terenu za njega boriti Ivana Raca i Mina Đorđević.

Fenerbahče je odigrao loše prvo poluvreme, pa je italijanski tim imao prednost od četiri poena na pauzi.

Ipak, presudna je bila treća četvrtina u kojoj je ekipa Marine Maljković dodala gas i taj period rešila u svoju korist sa 25:14.

U poslednjoj četvrtini prednost je otišla i na dvocifrenu, Skio je potom uspeo da smanji na tri poena minusa, ali dalje od toga nije mogao.

Najefikasnija u timu Fenerbahčea bila je Brijana Stjuart sa 24 poena i 11 skokova, dok je Ema Meseman imala 13 poena, osam skokova i pet asistencija.

Ivana Raca bila je u igri svega tri minuta, dok Mina Đorđević nije dobila priliku.

U Skiju najbolje je bila Kejs sa 19 poena i šest skokova, dok je Mabri ubacila 11 poena.

Fenerbahče u finalu čeka boljeg iz duela Prag – Mersin, koji se igra u petak od 18 sati.

Finale Evrolige igra se u nedelju od 20 sati.