Košarkaši Zenita iz Sankt Peterburga ostvarili su pobedu u prvom susretu 28. kola Evrolige. Oni su kao domaćini posle produžetaka bili bolji od ekipe Žalgirisa, 76:75 (12: 27, 25:24, 10:12, 19:3, 10:9).

Ruski tim je tako ostvario prvu pobedu posle šest uzastopnih poraza u elitnom takmičenju, a do nje je došao posle dramatičnog finiša.

U timu pobednika najefikasniji je bio Endrju Albisi sa 19 poena, Kolton Ajverson je stao na 14, a Gustavo Ajon na deset poena.

Ovaj trijumf neće imati neki poseban takmičarski značaj jer su i dalje prikovani za dno tabele Evrolige, ali će svakakao biti važan u psihološkom smislu za izabranike trenera Havija Paskvala.

Žalgiris je sjajno počeo meč, a u timu iz Litvanije najbolji je bio bivši košarkaš Partizana, Australijanac Džok Lendejl koji je za nepunih 25 minuta na parketu postigao 27 poena uz šut za dva iz igre 8/9 i ubačene dve trojke iz isto toliko pokušaja.

Pored njega, Kejsi Rivers je postigao 14, a Zek Ledej 11 poena.

Ipak, ni sjajna partija Lendejla nije bila dovoljna da Žalgiris izbegne poraz, iako su izabranici trenera Šarunasa Jasikevičisa odlično otvorili susret dobivši prvu četvrtinu sa 27:12.

Koliko su dobro odigrali prvu, toliko su podbacili u drugoj, izgubivši je sa 11 poena, pa su na odmor otišli sa svega četiri poena prednosti (41:37).

U nastavku je bilo izjednačeno, da bi sredinom poslednje četvrtine pogotkom Ostin Holinsa, Zenit poveo (54:53).

Prednost domaće ekipe u toj četvrtini maksimalno je bila sedam poena (60:53), ali je na 1:17 do kraja Lendejl smanjio na 66:64, da bi posle dva uspešna bacanja Tomasa Vokapa na 16 sekundi pre kraja, Žalgiris izjednačio.

U produžetku na 3:22 pre kraja Kejsi Rivers je pogodio trojku za goste i 71:66, činilo se da će Žalgiris pobediti, ali finiš je pripao Zenitu koji je do pobede došao dve sekunde pre kraja posle dva uspešna bacanja od strane Francuza Endrjua Albisija.