Košarkaši Burga savladali su Bešiktaš u majstorici polufinala Evrokupa sa 89:63 i igraće u finalu protiv Pariza. Srpski trener Dušan Alimpijević isključen je sa meča pošto je zaradio dve tehničke greške nakon što je protestovao zbog odluke sudija.

To praktično znači da je Francuska dobila još jednog člana u Evroligi, jer će osvajač Evrokupa dobiti direktno učešće u najboljem evropskom košarkaškom takmičenju.

Burg je vodio tokom čitavog meča i sve je krenulo već u prvoj deonici kada su Francuzi sa linije penala bili efikasni.

Bešiktaš je ušao u problem sa faulovima nakon 59 sekundi, ali je gubio sa samo dva poena razlike na kraju prve četvrtine.

U drugoj deonici su isključenje zaradili Anhel Delgado, košarkaš Bešiktaša, i Bodijan Masa, krilo Burga, zbog manje tuče.

To je uticalo na igru turskog tima, pošto je Delgado jedan od nosilaca igre ekipe Alimpijevića.

Burg je na poluvremenu vodio sa 44:41, uz dosta grešaka i dosta poena iz tranzicije na obe strane.

Sredinom treće četvrtine je Derik Nidam ušao u seriju i Bešiktaš doveo do vođstva 48:49.

Ali, odmah je uzvratio Burg i vratio prednost. Prednjačio je Belorus Maksim Salaš, a pratio ga Kanađanin Ajzea Majk.

Alimpijevićev tim je u odlučujućih 10 minuta bio u slobodnom padu, pa je i srpski stručnjak izgubio živce.

Na četiri minuta pre kraja je pobesneo zbog odluke sudije, zbog čega je dobio drugu tehničku i isključen je.

Tom prilikom je otišao do protivničkog trenera i čestitao mu pobedu, iako je do kraja ostalo još 4:05 minuta.

Najefikasniji u sastavu Burga bili su Maksim Salaš sa 19 i Aksel Džulijen sa 11 poena, dok je kod Bešiktaša, Derik Nidam postigao 19, a Jigit Arslan devet.

Burg – Bešiktaš 89:63 (23:21, 21:20, 21:18, 24:4)

Dvorana: „Sinan Erdem“, Sudije: Lotermoser, Vikliki, Travicki

Burg: Luis 6, Benitez 2, Morgan 8, Džulijen 11, Braun 3, Salaš 19, Majk 10, Risašer 8, Masa 4, Kokila 10, Raulend 2, Kurbi 6; Trener: Frederik Fato;

Bešiktaš: Metjuz 8, Ugurlu 3, Nidam 18, Arslan 9, Konan 5, Simonović 5, Delgado 7, Alman 7, Jigitoglu 1; Trener: Dušan Alimpijević;