Tri ubedljive pobede u ABA ligi

Košarkaši Budućnosti pobedili su u gostima Cibonu sa 98:66 (21:16, 25:13, 25:18, 27:19), u meču 17. kola regionalne ABA lige.

Gosti su celim tokom utakmice kontrolisali dešavanja na terenu, prednost je samo rasla, pa je upisana i zaslužena pobeda.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Vladimir Mihailović sa 18, Jogi Farel sa 15 i Kenan Kamenjaš i Brendon Pol sa po 14 poena.

Kod Cibone bolji od ostalih bio je Jakov Mustapić sa 18 poena.

Budućnost je druga sa 12 pobeda i pet poraza, a Cibona je na 11. mestu sa šest pobeda i 11 poraza.

U narednom kolu, Budućnost će gostovati Megi, dok će Cibona ugostiti Zadar.

Košarkaši Borca pobedili su kao domaćini Split rezultatom 93:83.

Borac sad ima skor 9-9, a Split 7-11.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, koje je okončano vođstvom domaćina 48:47, pred kraj treće deonice Borac je imao imao plus devet (63:54), ali se u poslednjih 10 minuta ušlo nerešenim rezultatom – 66:66. Sredinom poslednje deonice Borac je imao plus pet (84:79), a u poslednji minut se ušlo sa 87:83 za domaćina, koji je na kraju rutinski meč priveo kraju.

Aleksa Uskoković je predvodio Borac sa 24 poena, Bojan Tomašević je dao 20, Tajler Birts 12, a Danilo Tasić 10.

Šenon Šorter je dao čak 21 poen za Split, Luis Salivan 15, Boris Tišma 11, a po 10 Toni Perković i Derek Fandenbruk.

Borac u narednom kolu gostuje Igokei, dok će Split ugostiti FMP.

U prvom meču dana Zadar je sa ubedljivih 70:53 savladao Krku i to bez najboljeg igrača Luke Božića.