Košarkaši Barselone su savladali Huventud u prvoj utakmici nastavka sezone u španskoj ligi.

Utakmicu je obeležio veliki broj poena i završena je rezultatom 96:92 u korist ekipe koju trenira Svetislav Pešić.

Meč u Valensiji je protekao u potpunoj dominaciji Barselone, te su na poluvremenu imali čal 14 poena prednosti.

Tokom treće deonice Barselona je uspela da poveća prednost, ali je protivnik stigao do šanse da ugrozi vođstvo u poslednjoj četvrtini.

Uprkos tome, katalonski klub je odbio nalet protivnika i na kraju stigao do pobede od četiri poena razlike.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Mirotić sa 14 poena, sjajan je bio Viktor Klaver sa 12 poena i šest skokova, a dvocifreni učinak su upisali Kori Higins i Adam Hanga sa po 11 poena.

Bolji od ostalih u timu iz Badalone bio je Konor Morgan sa 21 poenom, Alen Omić je dodao 14 poena uz osam skokova, a još jedan bivši igrač Crvene zvezde, Oliver Stević, imao je šest poena, pet skokova i tri asistencije.