Košarkaši Atlanta Hoksa pobedili su Detroit Pistonse sa 122:104 u noći između ponedeljka i utorka.

Srpski bek Bogdan Bogdanović odigrao je solidnu partiju za Atlantu, za koju su dominirali Trej Jang i Džon Kolins.

Bogdan je ubacio rivalu 14 poena, Jang je imao 32, a Kolins 22 poena. Uz to je Jang imao i devet asistencija, a Kolins sedam skokova.

Kem Rediš je takođe bio dobar sa 17 poena. Na drugoj strani su se istali Keli Olinik i Sadik Bej sa po 21 poenom.

Pistonsi su bili slabiji u šutu od Hoksa, a koštalo ih je i to što skakački nisu mogli da se nose sa Kolinsom i Klintom Kapelom.

Hoksi su pokazali da su kod kuće veoma dobri, pošto im je ovo bio 24. trijumf u poslednjih 30 utakmica na domaćem parketu.

Posebno je problem za Detroit bio što je Olinik posle odličnog prvog poluvremena i 17 poena u njemu – povukao ručnu kočnicu u drugom delu.

Baš na poluvremenu je bilo osam razlike za Atlantu, koja se rano odlepila i već posle nekoliko minuta meča i trojke Kolinsa imala 13:5.

Na kraju prve četvrtine već je bilo 28:18, nakon koševa Lua Vilijamsa i spomenutog Rediša, a razlika je otišla i do +13 kada se Detroit malo pribrao.

To Pistonsima nije mnogo pomoglo, jer su samo do treće četvrtine uglavnom „levitirali“ na jednocifrenoj razlici, posle čega je Atlanta otišla i do +18 i nije gledala iza sebe.

Ovo je druga pobeda Atlante iz tri meča, pa Bogdanovićev tim sada zauzima peto mesto istočne konferencije, dok je Detroit u istoj konferenciji na 15. mestu sa sva tri poraza.

Los Anđeles Klipers – Portland Trejlblejzers 116:86

BONUS VIDEO: Simonović o porazu od Albe, Dejanu Stankoviću i podršci fudbalera, neobičnim treninzima