Miloš Teodosić Foto:LiveMedia / ddp USA / Profimedia

Još jedna pobeda deli Milano od titule šampiona Italije

Košarkaši Armani Milana pobedili su Virtus iz Bolonje sa 77:62 u četvrtom meču finalne serije italijanskog prvenstva.

Milanezi su sada na korak od titule, pošto vode sa 3:1 u seriji, koja se igra na četiri pobede.

Virtus je bio nešto bolji u početku utakmice, a prve četvrtina završena je rezultatom 16:24 u korist bolonjskog tima.

Tokom drugog perioda Armani je preokrenuo i na poluvreme otišao sa plus šest, odnosno 40:34.

Virtus je uspeo da pobede i početkom poslednje deonice sa 55:57, ali je Armani serijom 18:0 napravio preokret i rešio pitanje pobednika.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Ševon Šilds sa 21 poenom, dok je Devon Hol dodao 14.

Kod Virtusa je najefikasniji bio Tornike Šengelija sa 21 poenom, dok je slavu partiju pružio Miloš Teodosić sa samo osam poena i jednom asistencijom za 18 minuta na parketu.

Sledeći meč igra se u Bolonji u četvrtak od 20 sati i 45 minuta.