Košarkaši Oklahome poraženi su od Nju Orleansa sa 113:80, a novu šansu dobio je naš Aleksej Pokuševski.

U novogodišnjoj noći odigrano je pet utakmica NBA lige, a u porazu Oklahome, Pokuševski je dobio 20 minuta i iskoristio ih je za tri poena, pet skokova i četiri asistencije, uz šut 1-4.

Dominantan je bio Ingram u Pelikanima sa 20 poena, Bledso je ubacio 17 poena, Horford je predvodio Oklahomu sa 17 poena.

Držali su se Tanderi u egalu do završnice prvog poluvremena, razlika je bila jednocifrena i u većem delu treće deonice, ali je onda Nju Orleans počeo da „gazi“ do konačne razlike.

Pokuševski je i na ovoj utakmici imao dobre momente gde je pokazao ono što se i od njega očekuje – da iskoristi svoje predispozicije, visinu i plejmejkerske sposobnosti. Bilo je odličnih pikenrol momenata i asistencija, što je potvrdila i nova partija.

Drugi srpski NBA akter bio je Nemanja Bjelica, koji nije imao sreće protiv Hjustona. Rokitsi su bili bolji sa 122:119, Harden je ubacio 33 poena, Barns je parirao sa 24, Bjelica je dodao osam poena, pet skokova i dve asistencije za 15 minuta, uz 3-4 šut iz igre.

Imaju Kingsi za čime da žale, vodili su sa 104:97, na kraju su ipak posustali i propustili priliku da dođu do učinka 4-1.

Orlando je posle četiri startne pobede poražen od Filadelfije uz po 21 poen Karija i Embida, Haris je dodao 20 poena, a Nikola Vučević je ubacio 19 poena uz 10 skokova za Medžik.

Finiksu je pobedu nad Jutom doneo Buker sa 25 poena, parirao je Mičel sa 23, adut Toronta bio je VanVlit sa 25 poena.