Fudbaleri Crvene zvezde poklekli su u drugom poluvremenu utakmice 1. kola Lige Evrope i pretrpeli poraz od Hofenhajma 2:0, a ključni momenat predstavljao je vodeći gol domačina u 64. minutu.

Milan Borjan – 6,5

Zaustavio je nekoliko izglednih šansi u prvih pola sata i sačuvao svoj tim u igri. Kod prvog gola nije mogao više, a identična situacija bila je i kod pogotka za 2:0.

Milan Gajić do 85. minuta – 6

Skromno izdanje beka koji je imao zadatak da pokriva gotovo celu desnu stranu jer je imao nešto ofanzivniju ulogu nego inače.

Strahinja Eraković – 6

Pokazao je da večiti derbi nije imao negativan efekat na njega i odlično ušao u meč. Tokom prvog poluvremena stavio je Dabura u džep. Ipak, ponovo je greškom kumovao golu rivala zakasnivši za pola koraka da spreči šut Baumgartnera.

Nemanja Milunović – 6

Pružio je korektnu partiju, ali je utisak pokvario lošim ispucavanjem u sudijskoj nadoknadi posle kojeg je Hofenhajm udvostručio prednost.

Miloš Degenek – 6

Zajedno sa Milunovićem „ispao“ kod drugog gola, ali je utakmica u tim trenucima već bila rešena. Odigrao korektno, trudeći se da što više namuči ofanzivce nemačkog kluba.

Milan Rodić – 6,5

Klub je morao da pronađe alternativu za levog beka pre početka Lige Evrope. Trudio se da pruži doprinos u ofanzivi oštrim centaršutevima. Jedno od proigravanja u prvom poluvremenu, Falčineli je mogao da pretoči u pogodak, ali je zakasnio za delić sekunde.

Aleksandar Katai do 75. minuta – 6,5

Igrao je pod blokadama, trudio se, ali se videlo da pod uticajem povrede nije u stanju da pruži maksimum.

Seku Sanogo do 75. – 6

Poklonio šansu u završnici prvog poluvremena, ali je srećom Dabur pogodio stativu. Kasnije je imao dve dobre prilike da glavom zatrese mrežu posle prekida, ali je oba puta bio neprecizan.

Veljko Nikolić – 6

Podredio je ulogu timu. Nije uspeo da demonstrira neverovatnu kreativnost koja ga krasi. Potez utakmice mu je bio što je izbegao start Akpoume za zatvor.

Srđan Spiridonović do 75. – 6

Nije iskoristio ukazano poverenje i šansu da se nađe među starterima posle dva meseca. Morao je da bude opasniji po defanzivce Hofenhajma.

Dijego Falčineli do 85. – 6

Imao je nekoliko situacija koje je mogao da pretoči u gol šansu ili čak i pogodak, ali je loše reagovao.

Izmene

Aleksa Vukanović od 75. minuta – 6

Nije doneo svežinu koja se očekivala.

Njegoš Petrović od 75. minuta – neocenjen

Nije ostvario učinak dovoljan da bude ocenjen.

El Fardu Ben od 75. minuta – 6

Poput Vukanovića, ostao neprimećen iako je ušao sa zadatkom da napadne umorne defanzivce.