Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na svom terenu Espanjol sa 2:1, u utakmici 33. kola španskog prvenstva, dok je Osasuna kao gost slavila protiv Eibara (2:0).

Sosijedad je prvi postigao gol, u petom minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak Vilijana Žozea poništen zbog ofsajda.

Espanjol je pet minuta kasnije poveo golom Davida Lopesa, a izjednačio je Vilijan Žoze u 56. minutu. Pobedu domaćima doneo je Aleksandar Isak pogotkom u 84. minutu.

Sosijedad sada ima 50 bodova i popeo se na sedmo mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa. Espanjol je umanjio šanse za opstanak, posle 19. poraza zauzima poslednje mesto na tabeli sa 24 boda.

Fudbaleri Osasune pobedili su kao gosti Eibar sa 2:0. Oba gola postigao je Ruben Garsija, u šestom i 74. minutu.

Osasuna je tako ostvarila treću uzastopnu pobedu i skorom od 11 pobeda, 11 remija i 11 poraza zauzima 11. mesto na tabeli sa 44 boda.

Eibar je 16. sa 35 bodova i nalazi se na šest bodova od zone ispadanja.