Fudbaleri Šefild junajteda pobedili su na svom terenu Totenhem sa 3:1, u utakmici 32. kola Premijer lige.

Domaćin je poveo u 31. minutu golom Sandera Bergea, a zatim je gol za Totenhem postigao Hari Kejn u 33. minutu. Posle upotrebe VAR tehnologije odlučeno je da je u akciji kod gola Lukas Moura igrao rukom pa je pogodak poništen.

Utisak je da je sudija pogrešio, jer je igrač Totenhema prethodno bio fauliran, bio je u padu i nije imao nameru da odigra loptu rukom, tako da je menadžer gostiju Žoze Murinjo žestoko reagovao kada je pogodak poništen.

Domaći su udvostručili prednost u 69. minutu golom Lisa Musea, a treći pogodak postigao je Oliver Makburni u 84. minutu.

Gosti iz Londona uspeli su samo da ublaže poraz i to preko Kejna u 90. minutu. To je bio jedini šut na gol Totenhema u drugom poluvremenu, a prvi u okvir gola od dva šuta tokom cele utakmice.

Šefild junajted je prekinuo niz od dva poraza i posle 12. pobede zauzima sedmo mesto na tabeli sa 47 bodova.

Totenhem je pretrpeo 11. poraz i deveti je na tabeli sa 45 bodova.