Fudbaleri Vojvodine pobedili su ove subote Spartak iz Subotice sa 1:0 u 18. kolu Superlige.

Odlučujući pogodak postigao je Miodrag Gemović u 50. minutu, koji je našoj javnosti postao poznat kada je obelodanjeno da je ugovor sa Novosađanima potpisao u zatvoru.

Nedavno je o tome Nenad Lalatović govorio i u intervjuu za Nova.rs i objasnio zbog čega razume postupak ovog igrača.

Gemović je imao dve dobre šanse i u prvom poluvremenu, ali je ona treća bila srećna. Tim iz Subotice nije odigrao loše, čak je teško reći da je zaslužio da izgubi, ali je Vukliš, golman Vojvodine, maestralno branio i zatvorio svaku pukotinu u odbrani.

Spartak od 2015. godine ne uspeva da savlada Vošu u Novom Sadu.

Vojvodina se tako vratila na drugo mesto sa 39 bodova, jednim više od Partizana, koji će tek igrati svoju utakmicu 18. kola.

Zvezda vodi na tabeli sa 47 bodova iz 17 utakmica.

Spartak je na šestom mestu sa 30 bodova.

Radnički je posle serije loših rezultata vezao dve pobede, pošto je bio bolji od Zlatibora u Nišu sa 2:1, golom u nadoknadi vremena.

Novi Pazar je kao domaćin sa 1:0 pobedio ekipu Metalca, dok je Rad istim rezultatom savladao Mačvu u Šapcu.