Fudbaleri Fjorentine savladali su Juventus sa 3:0 u Torinu i tako "staru damu" iz Torina udaljili od Intera i Milana u šampionskoj trci u Seriji A.

Vlahović je već u 3. minutu zatresao mrežu tima iz Torina. Sjajno ga je pronašao Frank Riberi, Vlahović umakao Matjisu de Lihtu, i probacio loptu pored Vojčeha Šćešnog.

Iako su imali dovoljno vremena za izjednačenje, posao timu iz Torina otežao je Huan Kvadrado direktnim crvenim kartonom, pošto je krajnje nesmotreno startovao na Kastroviljija.

Napadali su igrači u crno-belim dresovima, ali nije bilo promene rezultata, uprkos dobrom pokušaju Kristijana Ronalda u 33. minutu.

U 57. minutu poništen mu je gol zbog ofsajda, a 14 minuta pre kraja bilo je 2:0, kada je Aleks Sandro postigao autogol.

Tačku na „i“ stavio je Martin Kaseres u 81. minutu, nakon centaršuta Birađija i udarca sa peterca.

Ovim porazom Juventus je ostao na 24 boda, sedam manje od lidera Milana a šest od Intera, dok će šansu da ga pretekne imati Napoli (takođe 24), a Atalanta može da se poravna (trenutno ima 21 bod). Sa druge strane, „viola“ je 14. na tabeli sa 14 bodova, i ovi bodovi će joj značiti u borbi za titulu.