Fudbaler Napolija Viktor Osimhen suspendovan je u utorak na dva meča u Seriji A, jer je u meču prvog kola protiv Venecije dobio direktan crveni karton.

Nigerijski napadač je isključen u 23. minutu, nakon što je udario belgijskog fudbalera Dana Hejmansa.

Hejmans ga je markirao kod jednog kornera i Osimen je reagovao tako što ga je gurnuo i zaradio drugi crveni karton u dresu Napolija.

On će ukoliko žalba Napolija ne bude usvojena, propustiti utakmice protiv Đenoe u gostima, ali i derbi protiv Juventusa na stadionu „Dijego Maradona“.

Osimenu ovo nije prvi put da ostavlja tim na cedilu, ali jeste prvi kada je krenuo da igra veoma dobro i davao je golove u predsezoni.

Napoli je uprkos igraču manje dobio meč protiv Venecije sa 2:0, a golove su davali Lorenco Insinje i Elif Elmas u drugom poluvremenu. Insinje je promašio i jedan penal.

Podsećamo, Osimen je u Napoli stigao sa epitetom najskupljeg pojačanja u istoriji kluba, septembra prošle godine kada je plaćen 70 miliona evra.

BONUS VIDEO: Dragović o razlozima dolaska na Marakanu