Aleksandar Mitrović

Samo legende imaju ovakav tretman

Navijači Al Hilala su na meču sa Al Feihom u okviru 19. kola Premijer lige Saudijske Arabije razvili transparent posvećen Aleksandru Mitroviću i njegovom osvajanju srpske verzije „Zlatne lopte“.

Na njemu se vidi Mitrović u dresu Al Hilala uz natpis „Najbolji igrač u Srbiji u 2023.“ uz srpsku trobojku u pozadini.

Sličan transparent je na prvenstvenom meču protiv Al Feihe razvijen i u čast trenera Žorža Žezusa.

Al Hilal je u gostima ekipi Vuka Rašovića slavio rezultatom 0:2, a strelac prvog gola je bio Ali Al Bulajhi u 86. minutu.

Da se meč ne završi tim rezultatom pobrinuo se Mitrović, koji je mirno realizovao penal u 101. minutu i tako postavio konačnih 0:2.

Na golu Al Feihe ceo meč bio je Vladimir Stojković.

Al Hilal i posle 19. kola ostaje neporažen sa 17 pobeda i dva remija. Drugoplasirani Al Nasr ima utakmicu manje, ali i 10 bodova zaostatka.

Inače, Mitrović je drugi na listi strelaca, pošto ima 17 golova na svom kontu, dva manje od Ronalda.