Fudbaleri Al-Hilala pobedili su Al Nasr u polufinalu Superkupa sa 2:1, a ponovo je blistao Srbin Sergej Milinković-Savić, dok je prilično besan bio Kristijano Ronaldo.

Sergej je poneo epitet igrača utakmice, a upisao je asistenciju za gol koji je postigao Salem Al Davsari u 61. minutu.

Drugi gol za Al-Hilal došao je u 72. minutu, a pogodio je Malkom, na asistenciju Majkla. Gol Sadio Manea u 99. minutu nije bio dovoljan Al Nasru za povratak u meč.

Posebno ljut na suđenje bio je Ronaldo, prvi žuti karton je zaradio u nadoknadi prvog poluvremena, da bi u drugom dobio crveni karton.

Konstantno je prigovarao sudiji i sve je kulminiralo u 86. minutu kada je Ronaldo zaradio crveni karton.

Ponovo je prišao sudiji i nešto mu dobacio, on se uhvatio za džep, da bi Ronaldo besno gestikulirao i imitirao kao da će baciti loptu na njega.

Ironično je aplaudirao svima na stadionu kada je izlazio sa terena, a navijačima se to nije svidelo.

Al Hila će u finalu igrati protiv Al Itihada, a ovaj meč je propustio srpski napadač Aleksandar Mitrović zbog povrede.