Dušan Vlahović i Filip Kostić Foto:Andreas SOLARO / AFP / Profimedia

Sjajna igra srpskog reprezentativca.

Dušan Vlahović i Filip Kostić odveli su Juventus do pobede od 3:0 nad Salernitanom u meču 21. kola Serije A.

Vlahović je meč završio sa dva gola, dok je Kostić na asistenciju reprezentativnog kolege postigao jedan pogodak.

Napadač „stare dame“ doneo je prednost Juventusu na nezgodnom gostovanju fantastično izvedenim penalom u 26. minutu meča, da bi u 45. minutu uposlio reprezentativnog kolegu Filipa Kostića za dupliranje prednosti.

Pre gola Vlahovića Hans Nikolusi, zadnji vezni Salernitane, oborio je Fabija Miretija koji je bio u prodoru, a sudija Antonio Rapuano momentalno je pokazao na belu tačku.

Nakon kraće diskusije sa Anhelom di Marijom, Vlahović je loptu namestio na penal, zaleteo se i uputio savršen udarac, pa maestralni Giljermo Očoa nije uspeo da odbrani, iako je „pročitao“ nameru srpskog fudbalera.

Koliko mu je ovo značilo pokazao je odmah posle pogotka, pošto je pogledao u pravcu Di Marije nakon postignutog pogotka.

Ovo je nekadašnjem napadaču Partizana sedmi gol u ovoj sezoni, a prvi još od 15. oktobra, kada je doneo pobedu u gradskom derbiju protiv Torina.

Imao je posle gola još dve prilike, ali nije uspeo da zatrese mrežu, no iskupio se za promašaje asistencijom, uz dozu sreće. Pokušao je da šutira, promašio loptu, zakačio je tako da je ona otišla ka Kostiću, a levom krilu tima iz Torina je ostalo samo da lukavo loptu gurne pored istrčalog Očoe.

Početkom drugog poluvremena Vlahović je postigao i drugi gol na meču nakon fantastične lopte u prostor i lagane egzekucije za ukupnih 3:0.

Tim rezultatom je i završen meč, pa „stara dama“ ima 26 bodova, dok Saletnitana zauzima 16. mesto sa 21 bodom.

Petanja 32, 90+9p – Gabiadini 12, 58)

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa