Fudbaleri Španije pobedili su Englesku sa 2:1 u finalu Evropskog prvenstva i okitili su se titulom prvaka kontinenta.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Niko Vilijams i Mikel Ojarzabal su svojim golovima u 47. i 86. minutu susreta rešili meč u korist Španaca, a Kol Palmer je pogodio metu za Engleze.

Uspavanka u prvom i „dinamit“ u drugom poluvremenu, to je ukratko bila fudbalska utakmica na Olimpijskom stadionu u Berlinu gde je Engleska ostala kratka za novo čudo i preokret.

Jedno je imala protiv Slovačke kada je u nadoknadi preko Džuda Belingema izborila produžetke. Na mišiće je prolazila i Švajcarsku i Holandiju, da bi u finalu Španija ipak bila malo bolja.

To je moglo sve da ne znači ništa u 90. minutu kada je jedan od najboljih španskih igrača Dani Olmo spasao svoju mrežu.

Englezi su izveli prekid i korner sa leve strane, Deklan Rajs je natrčao i na centaršut Palmera reagovao glavom.

Unaj Simon je odbranio kao da se i sam brani od lopte koja je otišla na glavu Marka Guehija.

Igrač Engleske bi pogodio metu, Simon je bio savladan, ali ne i čudesni Dani Olmo koji je glavom izbio loptu sa svoje gol linije i sprečio dalju dramu.

Engleska je nakon toga ostala bez preokreta i čuda, a Španija je počela sa velikim slavljem rekordne, četvrte titule prvaka Evrope na krilima odbrane momka koji je kao tinejdžer igrao za Dinamo iz Zagreba i mogao je da igra i za Hrvatsku.

BONUS VIDEO A u Londonu – muk: Pogledajte reakciju Engleza posle šoka u finalu Evra