Teo Ogden, popularni jutjuber iz Engleske posetio je sa prijateljem ono što je u Beogradu opisao kao "najeksplozivniji derbi ikada".

Mladić koji je od Jutjuba napravio unosan biznis, na dnevnom nivou ima oko 115 hiljada pregleda, a procenjuje se da „vredi“ preko milion dolara.

Boravio je i ranije u Beogradu, a sada je objasnio zbog čega jednostavno ne ode na neku utakmicu u Engleskoj.

Priznaje da ga atmosfera sa tribina „usisa“ u meč i zato je sa svojim prijateljem Džošom opet došao u prestonicu Srbije.

Džoš je prvi put došao u Beograd i utakmicu Zvezde, a skupa su napravili video o čitavom putu u Beogradu.

Ističu da nikad nisu videli toliko policije i mera opreza, a Džoš je jednom rečju, „zastrašujuće“, opisao koreografiju „delija“ koja je izazvala brojne polemike.

U jeku rata u Ukrajini, ona je bila teget i žute boje, sa likom starca iz čuvenog filma „Maratonci“.

Zbog boja koreografije i groblja u pozadini lika starca, mnoge je to asociralo na zastavu Ukrajine.

Na jugu su bacane dimne bombe, gorele su stolice, pa je Teo konstatovao da bi utakmica morala da bude prekinuta.

To se nije desilo, na severu je potom usledila bakljada, a Ogden je posle gola Ohija u 29. minutu prokomentarisao „apsolutno neverovatno“.

Na početku drugog poluvremena, navijači Zvezde su još jednom pokrenuli bakljadu na severnoj tribini, a i Englez je zajedno sa njima slavio golove.

Podsećamo, Zvezda je na kraju pobedila sa 2:0, drugi pogodak je postigao Aleksandar Katai u 43. minutu i crveno-beli su prišli večitom rivalu na dva boda zaostatka.

BONUS VIDEO: Grobari zapalili stolice na jugu tokom derbija