Fudbaleri Javora i lučanske Mladosti odigrali su nerešeno 1:1 u meču 25. kola Superlige Srbije.

Ekipa Mladosti je gostovala u Ivanjici i Vladimir Radivojević doneo joj je prednost u 33. minutu, a Boris Kopitović je izjednačio u završnici susreta.

Radivojević je pre toga centrirao za Ivana Miloševića, koji je u 31. minutu promašio čist zicer sa oko pet metara, pošto je gađao u sredinu i golman je mogao da reaguje.

Marko Mirić je samo minut i koji sekund kasnije u novom napadu Mladosti dobio loptu na levoj strani, poslao je oštru loptu za Radivojevića koji je utrčao i sa nekoliko metara zakucao loptu u mrežu.

Miroslav Maričić je u 54. minutu imao priliku da iz odlične situacije duplira prednost, nije je iskoristio, baš kao ni Nemanja Miletić u dresu Javora, „projektilom“ u 69. minutu koji je odbranio čuvar mreže Mladosti.

Ivanjičani su ipak stigli do izjednačenja, iako je dotle Norman Kembel dva puta propuštao dve izgledne šanse. Gol je pao u 87. minutu posle šuta Petra Gigića i odbitka golmana Luke Savića, Boris Kopitović je pogodio mrežu za konačnih 1:1.

Javor sada ima 24 boda na 11. mestu Superlige, a Mladost je na 14. mestu sa 21 osvojenim bodom. Istog dana svoj meč su odigrale i ekipe Mladosti GAT i Radničkog iz Niša i završen je 0:0.

Ranije u toku dana odigran je i meč Novog Pazara i Radničkog iz Kragujevca i Novopazarci su slavili sa 1:0.