Fudbaleri Čelsija pobedili su Totenhem u meču 23. kola engleske Premijer lige sa 2:0.

Čelsi je slavio na svom Stamford Bridžu, a oba gola je postigao u razmaku od osam minuta.

„Plavci“ su, posle prvog poluvremena bez pogodaka, dali prvi gol tek što je počelo drugo poluvreme.

Igrao se 47. minut kada je Kalum Hadson-Odoi pronašao Hakima Zijeha, a ovaj postigao jedan od najlepših golova sezone.

Namestio je loptu na levicu, opalio unutrašnjim delom stopala i činilo se da lopta ide van gola.

Umesto toga, dobila je efe taman toliko da završi uz samu stativu gola nemoćnog Uga Ljorisa za 1:0.

Osam minuta kasnije, odbrana Totenhema bila je neoprezna bliže prvoj stativi gde je bio Tijago Silva.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Brazilac je glavom zahvatio centaršut Mejsona Maunta iz slobodnog udarca i svojim golom je potvrdio pobedu „plavaca“.

Čelsi sada ima 47 bodova na trećem mestu tabele Premijer lige, dok je Totenhem sa 36 bodova na sedmom mestu.