Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu Salernitanu sa 4:1, u 23. kolu italijanske Serije A.

Golove za Napoli postigli su Huan Žezus u 17, Dris Mertens iz penala u trećem minutu nadoknade poluvremena, Amir Rahmani u 47. i Lorenco Insinje iz penala u 53. minutu.

Strelac za Salernitanu bio je Federiko Bonacoli u 33. minutu.

Salernitana je od 51. minutu igrala sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Frederik Veseli.

Napoli je drugi na tabeli sa 49 bodova, četiri manje i utakmicom više od prvoplasiranog Intera. Salernitana je na poslenjem, 20. mestu za 10 poena.

U narednom kolu, Napoli će gostovati Veneciji, dok će Salernitana dočekati Speciju.

Pobedu na svom terenu ostvarila je i Specija savladavši Sampdoriju sa 1:0, golom Danijele Verdea u 63. minutu.

Sampdorija je od 73. minuta igrala sa deset igrača, nakon što je drugi žuti karton dobio Albin Ekdal.

Specija je sa sedmom pobedom stigla do 25. boda i zauzima 14. mesto. Sampdorija je 16. sa 20 poena.

U sledećem kolu, Sampdorija će dočekati Sasuolo.