Fudbaleri Vest Hem junajteda pobedili su Vest Bromvič Albion u meču 18. kola engleske Premijer lige sa 2:1.

„Čekićari“ su na svom Olimpik stadionu slavili protiv VBA golovima Džeroda Bouvena i Mihaila Antonoija, dok je utešni pogodak za goste dao Mateus Pereira.

Vest Hem je poveo u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Bouven bio spretan u petercu nakon što su njegovi saigrači prebacili loptu sa levog na desno krilo, a onda njemu u sredinu.

VBA je izjednačio odmah na startu drugog dela igre, u 50. minutu kada je Pereira sa ivice šesnaesterca naciljao sam ćošak gola domaćina.

To nije previše poremetilo Vest Hem, koji je u 66. minutu postavio konačan rezultat sjajnim pogotkom Antonija. On se izvrsno snašao u kaznenom prostoru i akrobatskim potezom je rešio meč.

Zanimljivo da je možda čak i više pažnje od tog gola privukao je njegov duel sa Pereirom, kada se Pereira odbio kao od stene.

Vest Hem je ovom pobedom uspeo da se popne do sedmog mesta Premijer lige sa 32 boda, dok je VBA ostao u zoni ispadanja sa 11 bodova.