Fudbaleri Lidsa doživeli su novi poraz nakon što su kod kuće izgubili od Brajtona u 19. kolu Premijer lige.

Iako su u meč protiv Brajtona ušli kao favoriti domaći igrači pretrpeli su novi neuspeh, nakon što je Nil Mope u 17. minutu postigao pogodak za Brajton što je, ispotaviće se, bio i jedini gol na meču.

Ekipa Marsela Bijelse je prošle nedelje ispala od četvrtoligaša Kroulija posle ubedljivog poraza od 3:0.

Lids je vezao drugi poraz u šampionatu, treći ako se računa i blamaža u FA Kupu, a usput nije postigao nijedan gol na pomenute tri utakmice.

Brajton je upisao treći trijumf u sezoni i trenutno drži 16. mesto sa 17 bodova, dok je Lids na 12. poziciji i ima 23 osvojena boda.

Rani gol odlučo je i meč Vest Hema i Barnlija, a domaći su stigli do tri boda pogotkom Majkla Antonija u devetom minutu.

Ekipa Dejvida Mojesa stigla je do osme pobede u ligi ove sezone, trenutno je osma na tabeli, ali se nalazi na samo tri boda razlike od mesta koje vodi u Ligu šampiona.