Jako važna pobeda.

Fudbaleri Hofenhajma napravili su iznenađenje i savladali Verder na gostovanju 2:1 i tako izašli iz zone ispadanja.

Iako je Verder važio za blagog favorita, nije uspeo da opravda tu ulogu. Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a nešto konkretniji bio je domaći tim koji je uputio tri šuta u okvir gola, međutim istakao se golman Hofenhajma Oliver Bauman. Gosti su u nastavku zaigrali znatno bolje i došli do brza dva gola. Najpre je Andrej Kramarić zatresao mrežu u 50. minutu da bi oko 120 sekundi kasnije Kristof Baumgartner duplirao prednost. Verder je uspeo da prepolovi zaostatak u 76. minutu preko Amosa Pipera koji je postigao gol nakon što je minut ranije ušao u igru sa klupe, ali to je bilo sve na ovoj utakmici kada je reč o golovima. Veliku šansu propustio je Maksimilijan Filip da izjednači na 2:2, pogodio je stativu.

Hofenhajm je napravio veliki korak u borbi za opstanak. Ova ekipa sada je 15. na tabeli sa 25 bodova što je van opasne zone. Verder je 11. sa 31 bodom.