Bliži se kraju jesenji deo sezone nemačkog prvenstva.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u Bremenu ekipu Verdera sa 2:1 u utakmici 15. kola nemačke Bundeslige.

Lajpcig je upisao osmu pobedu i trenutno je drugi na tabeli sa 28 bodova, dok je Verder deveti sa 21 bodom.

Gostujuća ekipa je povela u 13. minutu golom Andrea Silve, izjednačio je Kristijan Gros u 57. minutu, a pobedu Lajpcigu je doneo Ksaver Šlager u 70. minutu.

Verder je na ovoj utakmici bio bez srpskog reprezentativca Miloša Veljkovića, koji nije igrao zbog povrede ahilove tetive.

Istim rezultatom slavio je i Volfsburg na gostovanju Hofenhajmu – 2:1.

Domaći tim je poveo preko Kristofa Baumgartnera u 42. minutu, ali je Volfsburg izjednačio u petom minutu nadoknade autogolom Ozana Kabaka.

Konačan rezultat postavio je Ridle Baku u 56. minutu i posle šeste pobede Volfsburg je sedmi na tabeli sa 23 boda, dok je Hofenhajm deseti sa 18 bodova.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena su na svom terenu pobedili Štutgart sa 2:0, pobedu od 2:0 upisala je i Herta na svom terenu protiv Kelna, koji je u „slobodnom padu“, od drugog poraza od Partizana u Ligi konferencija.

Bohum je zabeležio četvrtu pobedu u šampionatu pošto je u gostima pobedio Augsbrugr sa 1:0, a strelac jedinog gola na meču bio je Kristofer Antivi-Ađej u 58. minutu.

Povremeni srpski reprezentativac Erhan Mašović ušao je u igru u 82. minutu, ali nije imao zapaženiji učinak.

Hofenhajm – Volfsburg 1:2 (1:1)

(Baumgartner 42 – Kabak ag 45+5, Baku 56)

Verder – Lajpcig 1:2 (0:1)

(Gros 57 – Silva 13, Šlager 70)

18.30 Šalke – Bajern

15.30 Majnc – Ajntraht F.

17.30 Frajburg – Union Berlin

Borusija Menhengladbah – Dortmund 4:2 (3:2)

(Hofman 4, 69, Bensebaini 26, Tiram 30, Kone 46 – Brant 19, Šloterbek 40)

BONUS VIDEO Utakmica sezone u Bundesligi, Augzburg i Lajpcig odigrali neverovatan meč – 3:3