Fudbaleri Intera pobedili su Kaljari na teškom gostovanju sa 3:1, i to posle preokreta u 11. kolu Serije A.

Inter je pre ovog meča vezao tri pobede, nad Torinom, Sasuolom i Bolonjom, delovalo je da će Kaljari prekinuti niz, ali nije uspeo.

Poveli su domaćini u 42. minutu preko Rikarda Sotila, koji je na odbitak svog šuta dobro reagovao za 1:0.

Sjajno se držao Kalajri sve do 77. minuta, slomljen je otpor tek posle kornera – Nikolo Barela je iskoristio pad golmana posle intervencije da sa distance zatrese mrežu, a igrači Intera su munjevito krenuli ka centru, rešeni da što pre nastave i dođu do preokreta.

Doneo ga je D’Ambrosio, minut po ulasku na teren. Barela mu je asistirao, opet je korner bio koban, uz pomoćnu igru iz koje je džoker dobio idealnu loptu.

Za kraj, u 94. minutu, Lukaku je iskoristio istrčavanje golmana da ga zaobiđe i sa loptom se ušeta u gol za konačnih 1:3.

Želeo je golman Alesio Kranjo da pri prekidu dođe do gola za 2:2, umesto toga, Lukaku je dobio zicer i poklon je oberučke prihvatio.