Fudbaleri Sevilje i Valjadolida odigrali su 1:1 u meču 14. kola španske Primere. Sevilji je ovo bio drugi remi, dok je Valjadolid osvojio vredan bod u borbi za opstanak.

Sevilja je povela sa 1:0 preko Lukasa Okamposa, nakon što je lopta pogodila San Emeterija u ruku, pa je domaći tim od 31. minuta imao gol prednosti.

Valjadolid je mogao do gola u 52. minutu, ali je gol sprečila stativa. Usledilo je novo zatišje, koje je potrajalo do 87. minuta, kada je na scenu stupio Raul Garsija.

Imali su gosti prekid, a Garsija je čekao na ivici kaznenog prostora. Kada je lopta stigla do njega, uputio je prelep udarac i poravnao na 1:1.

Do kraja meča nije bilo golova, pa je Sevilja zabeležila drugi remi od početka sezone i nalazi se na šestom mestu, dok je Valjadolid 17. sa 14 osvojenih bodova i sledi mu borba za opstanak.