Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno sa Proleterom u meču 16. kola Superlige Srbije na svom terenu 0:0.

Ovo je posle sedam uzastopnih pobeda prvi remi Partizana i obistinile su se reči njegovog šefa stručnog štaba Aleksandra Stanojevića – da se ne mogu pobediti svi mečevi do kraja prvenstva.

Ovakav epilog obradovao je igrače i stručni štab Crvene zvezde, pošto je njen rival iz Humske sada šest bodova ispred, ali sa utakmicom više.

Igrači Aleksandra Stanojevića odigrali su težak meč, a na ruku im nije išao ni rival, ni forma ni vremenski uslovi na stadionu u Humskoj.

Crno-beli su bili bolji na terenu, Proleter se uglavnom branio, ali ni Rikardo Gomeš, ni Lazar Marković, niti kasnije Nikola Terzić nisu mogli da probiju njegov bedem u odbrani.

Najbolju šansu propustili su domaći igrači u drugom poluvremenu, kada je Rikardo promašio jedanaesterac.

Proleter je pokušavao da napadne tek sporadično, ali za Aleksandra Popovića nije bilo tako mnogo posla.

U prvom poluvremenu vredi istaću da je Partizan jedinu pravu šansu imao u 28. minutu kada je imao i jedinu organizovanu i lepu akciju.

Lopta je stigla do Rikarda, koji je krenuo da petlja, pa je šutirao Jović i golman Proletera mu je odbranio.

U nastavku meča je bilo boljih prilika za Partizan. Igrao se 55. minut kada je Rikardo šutirao sa ivice šesnaesterca pored gola, Lazar Marković je tri minuta kasnije promašio za koji centimetar.

Međutim, u 66. minutu je zbog igranja rukom igrača Proletera, Partizan dobio penal i pošto na terenu nije bilo Bibarsa Natha, Gomeš je namestio loptu na belu tačku.

FK Partizan v Proleter
FK Partizan v Proleter Foto:Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Šutirao je, a golman Petrić mu je odbranio i postao junak svog tima. Tu njegovim bravurama nije bio kraj, pošto je branio i udarce Vujačića i Slobodana Uroševića.

Do kraja su se nastavili napadi Partizana, ali ni posle šest, sedam minuta sudijske nadoknade, tim iz Humske nije uspeo da savlada Nikolu Petrića.

Partizan sada ima 44 boda posle 16 kola, a Proleter je na desetom mestu sa 18 osvojenih bodova. Drugoplasirana Zvezda ima 38 bodova.

Partizan – Proleter 0:0 (0:0)

Stadion: Stadion Partizana; Kapacitet: do 29.000; Glavni sudija: Pavle Tomić

Partizan: Popović – Živković, Miletić, Vujačić, Obradović – Jojić, Natho – Marković, Pantić, Jović – Rikardo.

Proleter: Petrić – Tanasin, Skopljak, Lambulić, Mitrović – Kojić, Stojanović, Vukasović – Ortiz, Evandro, Mihajlović.

Drugo poluvreme:

90+6′ KRAJ! Partizan je napadao, ali nije dao gol

Ostalo je 0:0 u Humskoj, Proleter je posle nekoliko uzastopnih poraza uspeo da otkine bod, verovatno najtežem protivniku u ovom trenutku.

81′ Žestoka ofanziva crno-belih!

Nekoliko napada i pokušaja. Branio je Petrić Vujačiću, potom i šut Uroševića. Ima sreće Proleter, ali i raspoloženog golmana.

74′ Proleter napokon napao

Da Silva je bio u situaciji da zakači loptu i ugrozi Popovića, ali to nije učinio na najbolji mogući način.

68′ Brani Petrić penal!

Gomeš je promašio penal za Partizan.

66′ Penal za Partizan!

Neko od igrača Proletera je igrao rukom i zbog toga je sudija Tomić pokazao ka beloj tački. Rikardo će izvesti penal.

58′ Odlična šansa za Markovića!

Namestio se Lazar na 16 metara, šutirao, tik pored stative je otišla ta lopta.

55′ Rikardo promašio šansu, magla sve gušća

Igrao se 52. minut kada je Gomeš dobro istrčao i šutirao sa 16, 17 metara – neprecizno. Nad terenom u Humskoj se nadvila gusta magla, koja sada igračima otežava posao i smanjuje vidljivost.

49′ Rikardo solira

Istrčao je napadač crno-belih solidno u napadu od kaznenog prostora, ali ne može sve sam. Partizan i dalje ne deluje ubedljivo.

Prvo poluvreme:

45′ KRAJ! Loše poluvreme u Humskoj

Jedan šut Evandra, pa onda i Markovića za Partizan, nespretan pokušaj Gomeša i šut Jovića, malo je to za 45 minuta na stadionu Partizana.

39′ Slabo, slabo, slabo…

Veoma malo prilika na obe strane, Proleter dobro stoji u odbrani, a Partizan teško probija. Teške su i noge igrača crno-belih, ili bar tako deluju.

30′ Prilika za Miletića

Probao je glavom da ugrozi gol Proletera, ali nije pucao dovoljno jako, pa je Petrić uspeo da odbrani.

28′ Kakva šansa za Partizan!

Napokon dobra akcija crno-belih, odigrali su odlično za Rikarda koji je bio pred petercem. Počeo je Gomeš da dribla i petlja bespotrebno, lopta je stigla do Jovića koji je odmah šutirao i odbranio mu je Petrić.

21′ Nekoliko polušansi…

Prvo je u 12. minutu Ortiz probao da lobuje Popovića veoma loše, potom je Natho loše probao da uposli Rikarda Gomeša u 18. minutu i za sada je tempo veoma slab.

11′ Šut Markovića

Marković je bio u prilici, dobio je loptu na oko 30 metara, povukao je nekoliko koraka i onda šutirao. Lopta je otišla pored gola.

7′ Velika šansa za crno-bele

Marković je centrirao, Rikardo je glavom udario loptu i ipak bio neprecizan.

5′ Opasno je pred golom Partizana

Odbranio je Popović udarac Vukasovića, mada je nezgodno lopta odskočila posle šuta igrača Proletera.

3′ Prvi korner za Proleter

Izblokiran je udarac momaka u crvenim dresovima sa dvadesetak metara, čvrsta je ostala odbrana Partizana.

BONUS VIDEO: Skandiranje navijača Zvezde treneru kome su razbili glavu: Federiko Panončini