Ajax Vojvodina fudbal

Fudbaleri Vojvodine poraženi su u četvrtak uveče u Amsterdamu rezultatom 1:0 u meču protiv Ajaksa u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Bio je to prvi meč ovog dvomeča, a Novosađani su sačuvali nadu da u revanšu mogu do čuda i prolaska dalje, pogotovo zato što Ajaks nije blistao i daleko je od visina na kojima je bio pre samo nekoliko godina.

Strelac jedinog gola na meču bio je Branko van den Bomen u 86. minutu, nedugo nakon što je ušao sa klupe.

Revanš je na programu za sedam dana, a Vojvodina će u Novom Sadu pokušati da napravi iznenađenje i izbaci čuveni Ajaks.

U prvih 15 minuta nismo videli ništa konkretno ni od igrača Vojvodine ni od fudbalera Ajaksa.

Međutim, drugi deo prvog poluvremena protekao je u ofanzivi domaćeg tima, koji je nizao šanse.

Forbs je prvi ozbiljno zapretio Vojvodini u 22. minutu, ali je Carević bio dobro postavljen, pa je odbio loptu u korner.

Pokušao je i Hato glavom, te Rasmusen sa desnog krila, ali je Carević upisao još dve odbrane.

Zadi Seri je imao prvi ozbiljan šut ka golmanu Ajaksa, ali je lopta završila pored gola.

U 35. minutu Tejlor se u završnici akcije pojavio iz drugog plana, šutirao je snažno, ali je okvir gola spasao Vojvodinu.

Nešto kasnije je Crnomarković spasao svoj tim. On je sa gol-liniije izbacio loptu posle šuta Forbsa, a u nastavku akcije je šut glavom Akpoma otišao tik pored stative. Pre svega toga je i Carević morao da boksuje loptu, ali najbitnije je da se Vojvodina odbranila.

Početkom drugog poluvremena Ajaks nije uspevao da stvori ozbiljnu šansu, dok je i Vojvodina „živnula“ i kasnije stvorila dve velike prilike. Ivanović je u 70. minutu potegao sa distance, nakon što je uspeo da se odvoji od Hendersona, ali je golman Pasvir nekako uspeo da odbrani.

Samo dva minuta kasnije Vukanović je dobio pas u prostor od Zadija, šutirao je pre nego što je Pasvir stigao do lopte, ali je pogodio stativu.

Iako Ajaks nije bio baš konkretan, uspeo je da postigne gol. Akcija domaćina nije mnogo obećavala, centrirao je Mika Godts, a Van den Bomen je samo zakačio loptu glavom i ostavio Carevića bez šanse da odbrani.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnih prilika i uzbuđenja, pa Ajaks sa minimalnom prednošću ide na noge Vojvodini.

Inače, Radnički 1923 je u Leskovcu savladao Mornar iz Bara sa 1:0 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Ajaks – Vojvodina 1:0 (0:0)