Fudbaleri Partizana savladali su Zlatibor rezultatom 5:1 u meču 27. kola Superlige i tako niz pobeda povećali na 17.

Partizan je po natopljenom terenu od samog početka pokazao nameru da dođe do trijumfa, ali im to nije polazilo za rukom sve do 22. minuta, kada je nakon slobodnog udarca Jojića i pasa Markovića pogodio mrežu sa druge stative.

Na 2:0 povećao je Asano nakon pasa Natha i propuštene lopte Holendera, dok je u poslednjim momentima poluvremena dosuđen penal za crno-bele nakon što je jedan od defanzivaca Zlatibora igrao rukom u kaznenom prostoru, a Natho realizovao najstrožu kaznu.

Uspeli su gosti da dođu do pogotka i nade da mogu do čuda nakon lošeg postavljanja Stojkovića, pa je centaršut Sevića sa oko 30 golova završio u mreži.

Ipak, crno-beli su preko Bajbek u 74. minutu, nakon sjajnog soloprodora i šuta u bliži ugao Čupićevog gola, te Uroševićevog udarca sa ivice kaznenog prostora sedam minuta pre kraja potvrdili trijumf kojim je tim iz Humske nastavio odličnu seriju, pošto su slavili na prethodnih 17 mečeva (računajući Superligu i Kup Srbije).

Partizan je ovom pobedom prišao Crvenoj zvezdi na devet bodova minusa, nakon što su crveno-beli imali „+12“ trijumfom protiv Voždovca.

Zlatibor je ostao 18. na tabeli sa 21 osvojenim bodom, devet manje od Novog Pazara, prvog iznad zone ispadanja.

Superliga Srbije, 27. kolo

Partizan – Zlatibor 5:1 (3:0)

(Jović 22, Asano 34, Natho 44, Bajbek 74, Urošević 83 – Sević 52)

Stadion Partizana

Sudije: Milan Mitić, Oliver Petrović, Milan Minić

Partizan: Stojković, Živković, S. Marković, Vujačić, Urošević, Jojić (od 66. Zdjelar), Šćekić (od 76. Pavlović), Asano (od 46. Lutovac), Natho (od 46. Suma), Jović, Holender (od 46. Bajbek)

Zlatibor: Čupić, Mijailović, Stamenković, Lambulić, Momčilović (od 71. Nikolić), Dašić (od 60. Hairlahović), Krstić (od 84. Sudar), Živanović, Eliomar (od 60. Plavšić), Sević, Bogićević (od 60. Vukić)

Napredak – Bačka 2:1 (1:0)

(Stojanović 2, Melunović 61 – Ašćerić 74. penal)

Proleter – Spartak 2:0 (0:0)

(Bašanović 82, Mirosavljev 90+3)

Radnik – Vojvodina 2:2 (2:1)

(Danoski 30, Bjeković 42 ag – Drinčić 45+2, Bogdanovski 74 ag)

TSC – Mačva 3:0 (2:0)

(Milićević 8, 90+3 Banjac 37))

Voždovac – Crvena zvezda 1:4 (1:2)

(Stoisavljević 4 – Ben 30, Ivanić 38, Gavrić 67, Vukanović 75)

Partizan – Zlatibor Čajetina 5:1 (3:0)

Kraj

Nadoknade nije bilo, Partizan je slavio 5:1.

89′ Prvi žuti karton na meču

Faulirao je Stamenković Zdjelara i dobio žuti karton.

84′ Krstić napušta igru

Na terenu je Sudar u dresu Zlatibora.

84′ Pukla i „petarda“

Urošević se izborio za prostor lepim driblingom, šutirao, lopta pogodila Mijailovića, odbila se od jednu, pa drugu stativu i završila u mreži za 5:1.

81′ Odlična akcija Partizana

Lep pas dobio je Suma, uspeo da loptu „provuče“ ispod Čupića i gurne je ka Lutovcu, ali su defanzivci gostiju uspeli da reaguju i spreče da ona stigne do Lutovca.

76′ Izmena u Paritzanu

Na terenu je Lazar Pavlović, izlasi Šćekić.

74′ Bajbek, 4:1 za Partizan

Fudbaleri Partizana stigli su do četvrtog gola zahvaljujući sjajnoj akciji Bajbeka, koji je nakon lepog prodora izašao sam ispred Čupića i poslao loptu pored njega, pa crno-beli ponovo imaju tri gola prednosti.

69′ Povreda Momčilovića

Fudbaler Zlatibora je pao direktno na desno rame, ostao je da leži na travi, pa je gotovo momentalno bilo jasno da je u pitanju teža povreda. Ubrzo je napustio teren, a umesto njega u igru je ušao Miloš Nikolić.

66′ Zdjelar ulazi u igru

Zadnji vezni crno-belih menja Miloša Jojića.

65′ Partizan diktira tempo

Nije gol Zlatibora previše uticao na dešavanja na terenu, sem toga što na momente gosti pokazuju ambiciju da ugroze Stojkovića. Partizan diktira dešavanja na terenu, povremeno napravi i priliku, ali četvrtog gola još nema.

60′ Trostruka izmena u Zlatiboru

Vukić, Hairlahović i Plavšić ulaze, umesto Bogićevića, Eliomara i Dašića.

58′ Korner za Partizan

Odbrana Zlatibora je uspela da otkloni opasnost i izbaci loptu u korner, naokn centaršuta Jojića nije bilo prilike za sastav iz Humske, a Suma je u nastavku akcije napravio faul u napadu.

52′ Sević smanjio na 3:1

Loša reakcija Vladimira Stojkovića nakon centaršuta Sevića sa tridesetak metara iskosa, nije dobro procenio let lopte koju nije dirao nijedan fudbaler, pa je ona uz samu stativu ušla u gol.

49′ Lep potez Bajbeka

Bajbek je na veoma lep način uputio loptu ka Joviću, spoljnim delom kopačke, ali nije bilo pogotka.

Počinje drugi deo utakmice

Na terenu su Sejduba Suma, Žan Kristof Bajbek i Aleksandar Lutovac. Teren su napustili Natho, Holender i Asano.

Poluvreme

Crno-beli na odmor odlaze sa tri gola viška. Imali su osam šuteva, četiri su išla u okvir gola Zlatibora, a samo jedan od njih nisu pretvorili u gol. Sa druge strane, ekipa iz Čajetine nije uspevala da ozbiljnije zapreti Stojkoviću.

44′ Natho sa penala, 3:0 za Partizan

Loša reakcija defanzivaca Zlatibora u kaznenom prostoru, dosuđen je penal, a Natho sa bele tačke doneo treći pogodak svojoj ekipi minut pred odlazak na odmor.

39′ Veliki pritisak crno-belih

Pokušaj Holendera uspeo je Čupić da zaustavi nogom, izbaci loptu u polje, ali je ona stigla do Živkovića koji je izblokiran.

37′ Stativa za Partizan

Lep prodor Živkovića, okliznuo se pri šutu, tom prilikom je i jedan od igrača Zlatibora zakasnio malo sa blokom pa je samo promenio pravac lopti, ali je ona od stative završila u korneru. Centrirao je potom Jojić, Vujačić šutirao, ali je njegov udarac glavom zamalo otišao preko prečke, pa je rezultat ostao 2:0.

34′ Asano povećava na 2:0

Natho je uputio loptu u kazneni prostor, propustio ju je Holender a Asano bez poteškoća plasirao u mrežu, pa crno-beli imaju dva gola viška.

28′ Pao ritam igre

Nakon gola crno-belih nije bilo uzbuđenja, u najvećoj meri zbog veoma lošeg stanja u kom se teren nalazi, pa igrači imaju dosta poteškoća da kontrolišu loptu.

22′ Partizan vodi golom Jovića

Nakon slobodnog udarca centrirao je Jojić, Marković prosledio loptu, a Jović sa dva metra ubacio loptu u praznu mrežu.

12′ Jojić! Prva velika prilika za Partizan

Povukao je Jojić loptu sa tridesetak metara, prišao do ivice kaznenog prostora, šutirao, lopta nezgodno odskočila pre nego što je stigla do gola, ali je završima zamalo pored stative koju čuva Čupić.

8′ Nema prilika zasad

Iako Partizan ima više loptu u posedu, ne uspevaju da probiju poslednju liniju rivala. Tim iz Čajetine zasad odoleva.

4′ Klizav teren u Humskoj

Partizanovo igralište je natopljeno vodom, lopta nešto teže ide, pa je pred crno-belima nešto teži zadatak da pas-igorm stvore neku veću priliku. S obzirom na to da kiša ne prestaje, teško da će uslovi za igru biti bolji kako vreme bude odmicalo.

2′ Partizan pritiska od početka

Kružeže igrači crno-belih oko kaznenog prostora Zlatibora, centirao je Urošević nakon pasa Jovića, ali Natho nije uspeo da zahtavi loptu glavom.

Dobro došli na prenos meča 27. kola Superlige Srbije između Partizana i Zlatibora na portalu Nova.rs!

Prvi napad ima ekipa Partizana, koja napada ka južnoj tribini.