Fudbaleri Partizana savladali su golom Natha Crvenu zvezdu (1:0) i plasirali se u finale Kupa Srbije.

Crno-beli su do šestog uzastopnog finala stigli golom izraelskog fudbalera u 58. minutu, a pogotku Natha prethodio je fenomenalan prodor Sadika koji je posle slaloma kroz šesnaesterac gostiju na tacni poslužio saigrača.

Duel su obeležila brojna uzbuđenja, čarke, prekidi usled pirotehnike na tribinama, i nekoliko sjajnih pokušaja na obe strane. Ipak, crno-beli su pokazali više želje i inicijative i na kraju zasluženo došli u priliku da 24. juna protiv Vojvodine pokušaju da osvoje peti trofej Kupa Srbije u nizu.

Sa druge strane, Zvezdi ostaje rebus koji već četiri utakmice protiv Paritana ne uspeva da reši a on glasi: kako postići gol protiv crno-belih.

Partizan – Crvena zvezda 1:0 (0:0)

Stadion: Stadion Partizana.

Strelac: Natho u 58. minutu.

Sudija: Novak Simović (Lovćenac).

Partizan: Stojković (od 80. N. Stevanović) – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Marković (od 72 F. Stevanović), Natho (od 67. Suma), Asano – Sadik.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Degenek Milunović, Rodić – Jovančić (od 65. Gavrić), Petrović (od 82. Jovičić) – Ben, Ivanić (od 76. Radulović), Vukanović – Boaći (od 65. Tomane).

TOK MEČA

90+12′ – Kraj utakmice! Partizan je drugi finalista Kupa Srbije.

90+1′ – Ostojić zbog povrede napušta igru

Posl sudara sa Miletićem, Ostojić je uz pomoć lekarskog tima napustio igru.

90′ – Još devet minuta sudijske nadoknade

82′ – Poslednja izmena crveno-belih

Umesto Petrovića na terenu je Jovičić.

77′ – Stojković prinudno zamenjen

Zbog povrede Stojković nije u prilici da nastavi meč, šansu među stativama zato je dovio Nemanja Stevanović.

76′ – Radulović dobija šansu

Najmlađi fudbaler u redovima crveno-belih u igri je umesto Ivanića

75′ – Prekršaj nad Stojkovićem pa nova baklja u terenu

Milunović je faulirao golmana Partizana, a dok je ležao na travi navijači sa severne tribine pokušali su da ga pogode bakljom koja je pala neposredno pored golmana crno-belih

73′ – Suma tik pored gola

U igri spuštenih gardova bolje se snalazi Partizan. Suma je pokušao, ali je poslao loptu tik pored okvira gola.

72′ – Stevanović umesto Markovića

Milošević želi da dodatno osveži ofanzivu. Marković je ustupio mesto Filipu Stevanoviću.

67′ – Asanu žuti, Suma umesto Natha

Asano je zbog prekršaja novi u nizu igrača sa žutim kartonom. U istom minutu zabeležena je i prva izmena domaćina. Milošević je umesto Natha, šansu u završnici pružio Sumi.

66′ – Borjan čuva Zvezdu

Vrlo neugodan udarac Sadika sa distance, ali je Borjan sprečio rivala da udvostruči prednost. Na odličan način je nestašni centarfor opravdao drugu šansu koju mu je Milošević ukazao.

65′ – Dvostruka izmena Zvezde

Gavrić i Tomane su u igri umesto Jovančića i Boaćija.

62′ – Zvezda odgovara preko Njegoša

Petrović je poslao odličan udarac, ali je Stojković još jednom bio na visini zadatka.

60′ – Korner za Partizan

Potpuno se rasplamsala igra. Pokušali su crno-beli da na krilima gola ponovo ugroze rivala, ali su defanzivci Zvezde bili dovoljno koncentrisani.

58′ – GOOOL! Natho – 1:0!

Sadk je „promešao“ odbranu gostiju, izbacio Degenaka i uposlio Natha koji je poslao loptu ispod Borjana u mrežu crveno-belih.

55′ – Utakmicu na tribinama stadiona u Humskoj gleda 15.803 gledalaca.

51′ – Sadik probija led

Napadač crno-belih prvi je oporobao udarac, ali je njegov pokušaj iskosa sa desnog boka zaustavio Borjan.

50′ – Pet minuta opreznog odmeravanja snaga

Posle veoma uzbudljive završnice prvog polubremena, znatno opreznije su rivali ušli u nastavak, svesnni da bi jedna situacija mogla da prelomi meč.

46′ – Počelo je drugo poluvreme

45′ – Vukanovićev gol poništen zbog ofsajda

Ben je pogodio stativu, a Vukanović odbijenu loptu poslao u gol. Ipak, opravdano je pogodak poništen zbog ofsajda Zvezdinog napadača.

44′ – Stojković kartonom sprečava gol šansu

Vukanović se našao u sjajnoj šansi da zatrese mrežu rivala, ali ga je Stojković sprečio prekršajem na 17 metara od gola zbog kojeg je dobio žuti karton, ostaje dilema da li je Simović mogao igru golmana Partizana na ivici žileta da kazni i isključenjem.

40′ – Neugodan pokušaj Asana

Japanac je probao da „žabicom“ iznudi grešku Borjana, ali je golman gostiju potpuno fokusiran i na visini zadatka.

36′ – Gobeljić i Zdjelar u klinču

Defanzivac Crvene zvezde odgurnuo je Zdjelara dok je igrač Partizana izvodio aut. Nesportski potez Gobeljića inicirao je gužvu u kojoj su učestvovali skoro svi akteri susreta, ali uglavnom kako bi smitili dvojac koji je na kraju dobio po žuti karton.

32′ – Prekid zbog bakljade Grobara

Pirotehnički performans domaćih navijača prouzrokovao je prekid koji je trajao minut, a potom je igra nastavljena.

derbi

31′ – Prekršaj Šćekića

Odgovorila je Zvezda i prekinula niz pretnji rivala, slobodan udarac nije doneo promenu rezultata, a prethodio mu je faul Šćekića i žuti karton.

28′ – Degenek drugi žuti

Zvezda je zapretila preko Degeneka koji se priključio napadu prilikom prekida. Nije štoper uspeo da matira Stojkovića, a u povratku je i napravio prekršaj za javnu opomenu.

25′ – Šesti korner za Partizan

Nastavljaju crno-beli da vrše pritisak. Još jednom su imali priliku da ugroze rivala iz kornera, ali je nisu iskoristili.

20′ – Natho probao iz kornera

Izraelac je pokušao da iz kornera iznenadi Borjana, ali je kapiten crveno-belih uspeo da preusmeri neugodnu loptu i sačuva mrežu.

18′ – Ivanić pogođen u glavu sa tribina

Zvezda je odgovorila i iz prvog konkretnijeg napada izborila korner. Dok se pripremao da izvede udarac iz ugla Ivanić je pogođen u glavu tvrdim predmetom, ali se brzo oporavio i poslao centaršut koji je završio u rukama Stojkovića.

14′ – Pritisak Partizana

Izabranici Sava Miloševića bolje su otvorili susret, konstantan presing otežava gostima da urade bilo šta konkretnije na polovini rivala.

8′ – Žuti karton za Rodića

Levi bek Zvezde bio je inferioran u duelu sa Sadikom pa je rivala zaustavio prekršajem. Opravdano, Simović mu je za taj potez pokazao žuti karton.

5′ – Sadik preko gola

Prvi udarac na utakmici uputio je Sadik. Šutirao je napadač Partizana sa ivice šesnaesterca, ali preko prečke.

2′ – Uvodna inicijativa Partizana

Crno-beli su u samo minut imali dve prilike da ugroze Borjana iz slobodnog udarca i kornera, ali prekidi koje je izveo Natho nisu doneli opasnost defanzivcima gostiju.

1′ – Utakmica je počela!

19.51 – Zvezda „ispravila“ grb

Uprkos činjenici da je Crvena zvezda nedavno osvojila i 31. titulu na semoforu u Humskoj objavljen je grb crveno-belih sa dve zvezdice. Bio je to povod, da gosti uzmu stvar u svoje ruke i na društvenim mrežama „isprave“ grb.

19.45 – Košarkaši Partizana na stadionu

Crno-beli košarkaši prodefilovali su atletskom stazom, uz ovacije domaće publike, a zvanični spiker crno-bele je najavio kao najuspešniju košarkašku ekipu u Evrokupu i ABA ligi ove sezone.

19.30 – Stanković kao Murinjo

Dejan Stanković pola sata pred početak utakmice ušao je u gol bliži južnoj tribini, strateg crveno-belih primenio je sistem koji radi i Žoze Murinjo sa ciljem da prikupi scu negativnu energiju protivničkih navijača.

19.25 – Na Stojkovića bakljom i vadičepom

Vladimir Stojković, zagrevanje je odradio pred golom bližem gostujućim navijačima, a prilazak severnoj tribini bio je povod da crveno-bela publika izbaci sav gnev. Nisu navijači Zvezde štedeli golmana Partizana, gađali su ga bakljom i vadičepom, ali na sreču nisu uspeli u svojoj nameri da ga pogode.

19.17 – Stigli igrači Zvezde

Gostujući fudbaleri stigli su na stdion u Humskoj.

19.10 – Skromna poseta

Očekivano, tribine se znatno sporije pune u odnosu na prethodne derbije. Jasno je da je značajan uticaj imala trenutna situacija sa koronavirusom, ali i kišovito vreme.

19.05 – Ben slavi rođendan u Humskoj

Motiv više pred susret večitih rivala ima El Fardu Ben, ofanzivac crveno-belih danas puni 31 godinu, a sve najbolje na društvenim mrežama poželeo mu je aktuelni klub.

18.54 – Vojvodina u finalu

Fudbaleri Vojvodine slavili su na gostovanju Čukaričkom (1:0) golom Čovića u 31. minutu i tako postali prvi ovogodišnji finalista Kupa Srbije.

18.45 – Novak otkazao dolazak

Uprkos pređašnjim najavama Novak Đoković u poslednjem momentu otkazao je dolazak na večiti derbi.

18.37 – Sastavi: Boaći u špicu Zvezde

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Marković, Natho, Asano – Sadik.

Rezerve: N. Stevanovć, L. Pavlović, Vitas, Suma, Brežančić, F. Stevanović, Matić.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Degenek Milunović, Rodić – Jovančić, Petrović – Ben, Ivanić, Vukanović – Boaći.

Rezerve: Popović, Pankov, Jovičić, Vulić, Gavrić, Radulović, Tomane.

18.31 – Mirno na Topčiderskom brdu

U krugu stadiona u Humskoj, na oko sat i po vremena pre početka derbija, prilično je mirno, uz očekivano veliki broj policije.

18.27 – Milojević: Derbi je svetkovina

Vladan Milojević, prethodnik Dejana Stankovića na klupi Crvene zvezde, najavio je fudbalski praznik.

„Nisam se čuo sa Dejanom Stankovićem, a i ne bih mu ništa rekao i da jesam. Deki je dobar čovek, cenim ga i Zvezdi želim sve najbolje. Derbi je svetkovina i najbitnije je da prođe bez incidenata. Verujem da će večeras sve biti super, a za koga navijam nema potrebe da vam govorim“, rekao je Milojević.

Vladan Milojević

18.19 – Hiljade ljudi u opasnosti

Zoran Radovanović, epidemiolog u penziji, rekao je za Nova.rs da odluka da se na jedno mesto pusti toliki broj ljudi i te kako rizična.

„Nije pametno pustiti da dođe toliko ljudi, zato što se ne radi tu samo o utakmici, nego o ulasku i izlasku sa stadiona, kada treba da pokažete kartu. Jedan drugom dahću za vrat, gužva je. Kada se izlazi, isto je gungula, mnogi napuste utakmicu ranije, 10 do 15 minuta, samo da se ne bi maltretirali na izlazu. To su rizičnije situacije. Ulazak na stadion i izlazak sa njega. Nesumnjivo da tu postoji rizik, da će među tih 15.000 gledalaca biti barem nekoliko koji su sejači klica. Da se narod veseli pred izbore, to može političaru da se čini dobrim rešenjem, ali sa epidemiološke strane, nije mudro jer može da se osveti“, kazao je doktor Radovanović.

18.01 – Partizanovi navijači već pred stadionom

U blizini stadiona Partizana pozicioniran je veliki broj snaga reda, a u Humskoj je već nekoliko hiljada navijača crno-belih od kojih se deo skupio ispred tibine koja je rezervisana za goste, međutim brzo su udaljeni odatle te je izbegnuta eventualna gužva i potencijalni sukob.

17.53 – Cev tenka uperena ka Humskoj

Navijači Crvene zvezde uoči utakmice protiv Partizana simbolično su cev tenka parkiranog ispred severne tribine uperili ka Humskoj.

17.35 –  Vojvodina vodi na Banovom brdu

Pobednik susreta u Humskoj u finalu će odmeriti snage sa boljim iz susreta Čukarički – Vojvodina koji je počeo u 17 časova. Novosađani su u 31. minutu stigli do vođstva golom Čovića.

17.30 – Kolaps oko stadiona

Gužve i nekoliko kilometara oko stadiona nisu retkost u danima derbija, ali je nevreme uticalo da se saobraćajni čep na Autokomandi stvori čak dva i po sata pre početka utakmice. Pogledajte kako trenutno izgledaju ulice nedaleko od Humske.

17.21 – Đoković u Humskoj

Prvi reket sveta najavio je dolazak u Humsku. Prema informacijama iz Partizana Đoković će susret večitih rivala pratiti u društvu ostalih tenisera. Ipak, Novakove planove moglo bi da poremeti nevreme koje je počelo u srpskoj prestonici.

17.16 – Najveće dileme u ofanzivi

Iako su oba stratega najavila da će pokušati da iznenade rivala, teško je očeivati previše rotacija, a glavne dileme su kome će Milošević i Stanković poveriti ofanzivne uloge. Posebna pažnja je na Sadiku koji uprkos korektnim igrama troši kredit kod stratega nedisciplinom, dok je u crveno-belim redovima glavni problem podatak da Tomane, Pavkov i Boaći zajedno nisu postigli gol na tri meča posle pauze.

17.12 – Milošević i Stanković: Detalji će odlučiti

Uoči utakmice sa Crvenom zvezdom Savo Milošević, strateg Partizana, istakao je da će detalji doneti prevagu.

„Bitan faktor je fizička sprema, svi parametri nam govore da je ekipa dobro pripremljena. Ovakav meč, ipak, donosi dodatnu dozu adrenalina. Sama utakmica nosi veliki pritisak zbog činjenice da jedan tim može da izgubi sve. Ko prvi postigne gol biće u velikoj prednosti, ali opet meč traje 90 minuta i tim koji bude sačuvao koncentraciju u kompletnom meču će izaći kao pobednik“, rekao je Milošević.

Sa druge strane, Dejan Stanković, istakao je da derbi dolazi u pravo vreme za ekipu, ali i njega lično.

„Izvešću na teren momke koji su 100% spremni da igraju derbi. Nema prvih 11, već tim, i onaj ko ne bude išao na klupu, i bude išao, mora uvek da bude spreman. Svako mi treba. Ja sam realan, biti efikasan protiv Partizana, to ne znam ko bi rekao – biće tako. To može da se priželjkuje… Cilj je jedan, a to je finale. Kako ćemo proći? Lepršavo, naš cilj je da prođemo, spremni smo za svaki scenario. Derbi nosi svoje tajne i čari“, izjavio je šef stručnog štaba Crvene zvezde.