Pavkov

Napadači Crvene zvezde nestali su sa "mape" u nastavku sezone. Novi-stari šampion je na ukupno tri utakmice posle koronavirusa postigao čak 11 golova, od čega nijedan nije delo onih kojima je to glavni opis posla.

Crveno-beli su odbrani domaći tron i treći put zaredom osvojili titulu, a još dva velika koraka ih dele od duple krune koju na „Marakani“ čekaju 13 godina.

Zvezda je po povratku na teren slavila na sva tri meča, dva prvenstva i jedan četvrtfinalni Kupa, uz gol razliku 11:2.

Na Banjici je savladan Rad sa 5:0 za odbranu titule, zatim je preskočena Inđija, takođe u gostima, rezultatom 2:1 za polufinale Kupa, dok je za vikend na stadionu „Rajko Mitić“ pao Radnik – 4:1.

I nijedan od tih 11 pogodaka nije delo napadača crveno-belih, što može da bude glavna briga Dejana Stankovića pred večiti derbi i gostovanje Partizanu (sreda, 20) u polufinalu najmasovnijeg takmičenja.

Milan Pavkov, Ričmond Boaći i Tomane nalaze se van golgeterske forme!

Mladi trener je protiv Rada i Inđije igrao u formaciji 4-2-3-1 (ili napadački 4-1-4-1), sa Aleksom Vukanovićem i El Farduom Benom po krilima, koji su daleko ubojitiji od restarta sezone.

Tomane je bio starter i zamenjen je u 62. minutu, kada je ušao Pavkov i sve što je uspeo je da dobije žuti karton dva minuta kasnije.

Golove su postigli štoperi Srđan Babić i Miloš Degenek, odnosno dva Vukanović i jedan preporođeni Mirko Ivanić.

Tomane

Pomenuti špicevi imali su zamenjene uloge, na terenu i klupi, prilikom gostovanja Inđiji. Pavkov je bio starter i zamenjen je, identično, u 62. minutu kada je Stanković u igru poslao Tomanea. Ni Portugalac ništa nije uradio, kao ni letargični heroj istorijske pobede nad Liverpulom.

Imala je Zvezda 15 šuteva ka golu na putu do polufinala Kupa, od čega svega četiri u okvir. Opet su Ivanić i Ben bili momci odluke, jer su jedan drugom i asistirali za pogotke.

Posle skoro puna tri meseca igrao se fudbal na „Marakani“ i Radnik je savladan sa 4:1.

I opet su viđena dva gola u režiji štopera, ovaj put Radovana Pankova i Babića, oba na centaršut Gavrića iz kornera. Ubedljiv trijumf overili su talentovani tinejdžer Andrija Radulović i rezervista Veljko Simić.

Dakle, opet su zatajili napadači, iako je Stanković ovaj put izveo sastava u formaciji sa dva klasična napadača – Tomaneom i Boaćijem.

Špic iz Gane je zamenjen Pavkovim u 60. minutu, a kako je snažni napadač na „asistenciju“ kapitena Milana Borjana prepustio penal omladincu Raduloviću, na sva tri meča otkako je sezona nastavljena posle korone Zvezda je do trijumfa dolazila bez ijednog gola onih kojima je to u opisu posla.

Tačnije, nisu zatresli mrežu 360 minuta, koliko su kombinovano proveli na terenu na četiri utakmice.

Statistika je posebno neumoljiva kada je reč o Pavkovu – bez gola je 375 minuta. Nije to samo puka brojka koliko se dugo nije upisao u strelce, već nešto drugo. Pavkov ima tu „moć“ da deluje nezainteresovano, nekad više, nekad manje, samo je opasno ako to postane hronično…

Status klupske legende zauvek je stekao protiv Liverpula i to ne može niti da se izbriše, niti da mu neko oduzme, ali fudbal je odavno sport ponavljanja. Ne iz meča u meč, nego iz minuta u minut na svakoj utakmici, a kada je jedan napadač nema uticaj na igru, ne samo golgeterski, već i na bilo koji drugi način, onda to jeste problem.