Fudbaleri Vojvodine osvojili su Kup Srbije pobedom nad Partizanom u finalu koje je odigrano na niškom stadionu "Čair" posle bolje izvođenih jedanaesteraca (4:2).

Novodsađani su do trofeja iščekivanog šest godina došli posle prave drame pošto su ispustili dva gola prednosti. Usledili su produžeci, a potom i penal rulet na kojem je uspešniji bio tim iz Novog Sada.

Izabranici Nenada Lalatovića poveli su u 38. minutu golom Vukadinovića, a prednost je u 57. minutu udvostručio Bojić. Crno-beli su u završnici susreta, golovima Filipa Stevanovića i Strahinje Pavlovića izborili produžetke koji su završeni bez promene rezultata pa je usledila penal serija.

Novosađani su iskoristili četiri penala, dok su neprecizni bili Vitas i Zdjelar za Partizan pa je trofej posle četiri godine promenio vlasnika.

3:2 – Devetak!

Tenzija kulminira zbog konflikta su crvene kartone dobili Saničanin i Nemanja Stevaović.

3:2 – Zdjelar preko gola!

4:2 – Đorđević!

Stadion: „Čair“ u Nišu

Sudija: Danilo Grujić.

Strelac: Vukadinović u 38. i Bojić u 57. za Vojvodinu, a Stevanović u 80. i S. Pavlović u 90+6. minutu za Partizan.

Vojvodina: Rockov – Andrić, Bralić, Saničanin, Đorđević – Stojković, Drinčić – Bojić (od 81. Stojsavljević), Čović (od 81. Zukić), Vukadinović (od 64. Gemović) – Mrkaić (od 55. Devetak).

Partizan: Stojković – Miletić, S. Pavlović, Ostojić (od 46. Vitas), Urošević – Šćekić (od 46. Suma, od 77 L. Pavlović), Zdjelar – Marković (od 33. F. Stevanović), Natho, Asano (od 72. Matić) – Sadik.

120′ Kraj drugog produžetka, slede penali!

119′ Žuti karton za Strahinju Pavlovića

Visoki štoper prekršajem je zaustavio napad rivala i zaradio žuti karton.

117′ Slobodan udarac Vitasa, pa korner za crno-bele

Nastavio se niz prekida, iz kojih je Partizan pokušao potpuno da preokrene rezultat, iak Rockov ni u ovom slučaju nije morao da reaguje.

111′ Dva kornera za Partizan bez efekta

Crno-beli su se još jednom preselili u šesnaesterac rivala, ali dva kornera nisu donela željeni efekat Miloševićevim izabranicima.

106′ Počeo je drugi produžetak!

105′ Kraj prvog produžetka!

102′ Karton Stevanoviću

Filip Stevanović je faulom zaustavio polukontru rivala i zaradio žuti karton.

99′ Prekršaj na 17 metara od gola Vojvodine

Natho je oprobao udarac posle faula nad Sadikom, ali nije pogodio okvir gola.

96′ Inicijativa Partizana

Crno-beli kontrolišu igru, međutim nema posla za golmana u uvodnim minutima produžetka.

91′ Počeo je prvi produžetak!

Kraj drugog poluvremena! Slede produžeci!

90+6′ Prekid uoči produžetaka

Situacija je kulminirala posle izjednačenja crno-belih, a usled verbalnog konflikta Lalatovića i navijača Partizana usledila je višeminutna pauza.

90+6′ Gol! Pavlović – 2:2!

Štoper Partizana iskupio se za greške kod pogodaka rivala i makazicama, posle kornera izjednačio rezultat.

90+2′ Drinčić javno opomenut

Kapiten vojvodine novi je u nizu igrača sa žutim kartonom.

90′ Još šest minuta

Grujić je meč produžio za još šest minuta, a već u prvom Partizan je imao novu izglednu priliku koju nije uspeo da iskoristi, odnosno ponovo je Rockov pokazao da je apsolutni vladar svog peterca.

87′ Žuti Vitasu

Štoper Partizana prekršajem je zaustavio napad rivala i zaradio javnu opomenu.

82′ Partizan ne izlazi iz šesnaesterca Vojvodine

Crno-beli su imali tri uzastopna kornera. Potpuna ofanziva se ipak nije rezultirala izjednačenjem.

81′ Dvostruka izmena Novosađana

Zukić i Stojsavljević su u igri umesto Čovića i Bojića

80′ Gol! Stevanović – 2:1!

Sjajnu asistenciju Sadika je Stevanović veoma lucidno pretočio u pogodak koji je vratio nadu crno-belima deset minuta pre kraja utakmice.

77′ Povreda Sume i nova prinudna izmena

Lazar Pavlović je u igri umesto Sejdube Sume koji je zbog povrede napustio teren.

74′ Sadik preko gola

Visoki napadač je ponovo oprobao udarac i još jednom nije bio dovoljno precizan da bi zatresao mrežu.

72′ Nova izmena crno-belih, počinje potpuna ofanziva

Matić je na terenu umesto Asana. Partizan će poslednjih 18 minuta igrati sa dva napadača.

69′ Viktorije pred golom Vojvodine

Ponovo je Partizan potpuno preuzeo komandnu palicu. Pritisak na Vojvodinu ne jenjava, međutim bez konkretnog pokušakja.

67′ Saničaninu žuti zbog oštrog starta

66′ Nova izmena Novosađana

Gemović je u igri umesto Vukadinovića.

65′ Devetak čuva vođstvo

Prekršaj Bojića nazdjelarom doneo je novi prekid i gužvu pred golom „lala“. Rockov je već bio savladan, ali je udarac Sume zaustavio Devetak.

60′ Korner za Partizan pa kontra Vojvodine

Crno-beli su pokušali iz prekida, ali je ofanziva ostavila prostora za kontranapad rivala koji se završio ofsajdom Bojića.

57′ Gol! Bojić – 2:0!

Nanizao je celu odbranu partizana Bojić u prodorui slalom krunisao golom. Poebno je utisak da je Pavlović morao da reaguje znatno bolje. Mladi štoper drugi put je „pogurao“ rivala do gola.

55′ Prekid zbog baklje

Baklja je pala u peterac Vojvodine pa je igra ukratko prekinuta. Bila je to prilika za prvu izmenu Novosađana pa je Mrkaić ustupio mesto Devetku.

51′ Nova prilika za Sadika

Nigerijac se razigrao u nastavku. Odlično je Suma proigrao saigrača koji je oprobao udarac, ali je Rockov na vreme izleteo i zatvorio ugao.

49′ Mrkaić lomi štopere Partizana

„Zalomio“ je Mrkaić i iz igre vrlo lako izbacio Vitasa i Pavlovića. potom je neometan uputio udarac, ali pored gola.

47′ Sadik stavio Rockova na muke

Dobar pokušaj napadača, ali ponovo nije bio dovoljno neugodan da bi kapitulirao golman Vojvodine.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Nove dve izmene u redovima crno-belih umesto Ostojića u igri je Vitas, dok je Suma zamenio Šćekića. Ofanzivac je očigledno adut Miloševića za nastavak, dok je Ostojić verovatno izmenjen prinudno.

45+2′ Kraj prvog poluvremena

Asano je neposredno pre odlaska na odmor pokušao sa ivice šesnaesterca. Japanac je iz okreta izborio prostor za šut, ali je poslao loptu preko prečke.

40′ Novi korner za Partzian, ponovo bez prave pretnje

Crno-beli su pokušali ekspresno da odgovore, ali ni novi udarac iz ugla nije doneo problem Rockovu.

Topovskim udarima na klupu Vojvodine u finalu Kupa FOTO

38′ Gol! Vukadinović – 1:0!

Ispala je cela odbrana Partizana, a greške Pavlovića i Šćekića je kaznio Vikadinović kojem nije bilo teško da sa dva metra prosledi loptu u mrežu koju mu je prosledio Mrkaić.

32′ Lazar Marković napušta igru

Krilni napadač ne može da nastavi susret, a šansu umesto njega dobio je Filip Stevanović.

29′ Sadik napravio prekršaj pa se povredio

Golgeter Partizana u duelu sa Saničaninom napravio je prekršaj, ali je potom, pri padu zadobio udarac od fudbalera Vojvodine što je bio povod za ulazak lekarske ekipe. Ipak, Sadik je bio u prilici da nastavi utakmicu posle intervencije lekara.

24′ Partizan nameće ritam

Tim Sava Miloševića drži trenutno konce u svojim rukama, sa druge strane, Lalatović je odlučio da prepusti loptu rivalu i veoma defanzivnom igrom zatvori puteve do gola Rockova. Novu u nizu prilika Partizan je imao preko Sadika koji nije bio dovoljno precizan da materijalizuje inicijativu.

22′ Borba na sredini

Nekoliko prekršaja na sredini terena usporilo je igru, ali vatrena atmosfera na tribinama na jenjava.

19′ Korner za Partizan

Miletić je izborio udarac iz ugla koji je izveo Natho. Korner je bio pobod da se većina aktera meča preseli u šesnaesterac Novosađana, ali je crno-belima nedostajao završni udarac.

14′ Nižu se šanse

Rivali su veoma ofanzivni. Nema previše kalkulacija a rezultat toga su šanse na obe strane. Vojvodina nije ozbiljnije zapretila posle kornera, a već u narednom napadu Partizan je preko Natha pokušao, ali Izraelac nije pogodio okvir gola.

12′ Prva intervencija Stojkovića

Mrkaić je pokušao posle centaršuta sa leve strane, ali je njegov udarac bio lak posao za golmana rivala.

10′ Partizan plete mrežu

Crno-beli su agilniji rival u uvodnim minutima, ali golman Vojvorine još nije bio na pravim iskušenjima.

7′ Odgovor Markovića

Navijači Partizana rasplamsali su atmosferu bakljama, pesmom i koreografijom u čast pokojnog Miše Tumbasa. Na krilima pesme crno-belih Lazar Marković je zapretio, ali je gađao pravo u Rockova.

finale kupa

4′ Drinčić pored gola

Rivali su krenuli spuštenih gardova, očigledno motivisani. Kapiten Vojvodine i nekadašnji fudbaler Partizana prvi je oprobao udarac. Pokušao je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali je gađao pored bliže stative.

1′ Utakmica je počela!

18.59 – Poklon Urošu Mrdakoviću

Uoči početka meča sinu Miljana Mrdakovića je uručen dres. Podsetimo, nekadašnji napadač je nedavno izvršio samoubistvo, a tokom karijere bio je član Partizana i Vojvodine, kao i mlađih kategorija Radničkog iz Niša.

18.30 – Interakcija partizanovaca i Lalatovića

Tribine su sve ispunjenije. Ispred stadiona „Čair“ formirali su se redovi navijača koji čekaju da uđu na stadion. U mešuvremenu akteri su izašli na teren da se zagrevaju, a izlazak Nenada Lalatovića izazvao je reakciju navijača Partizana. Strateg Novosađana odgovorio je mahanjem.

18.08 – Sastavi

Poznati su sastavi u kojima će rivali izaći na teren u finalu. Lalatović, je pružio šansu istim igračima koji su nedavno savladali crno-bele u Super ligi, a jedina promena je što je Rockov na golu umesto Simića.

Najjači tim izabrao je i Savo Milošević, a u startnoj postavi je Vladimir Stojković koji je bio pod znakom pitanja usled povrede.

Vojvodina: Rockov – Andrić, Bralić, Saničanin, Đorđević – Stojković, Drinčić – Bojić, Čović, Vukadinović – Mrkaić.

Partizan: Stojković – Miletić, Pavlović, Ostojić, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Marković, Natho, Asano – Sadik.

17.45 – Milošević: Obožavam da pobeđujem

Jedan od najvažnijih duela u sezoni crno-beli dočekuju u sjajnoj stmosferi, a Savo Milošević ne skriva najviše ambicije.

„Obožavam da pobedim svakog protivnika, to je motiv svih nas koji se bavimo sportom. Oba kluba u finalu su velika i normalno je želeti da pobedite protivnika“, rekao je strateg Partizana.

17.40 – Lalatović: Šanse 50:50

Šef stručnog štaba Vojvodine naglasio je da će sreća biti presudan faktor u finalu.

„Šanse su 50-50, nema popravnog. Partizan ima iskustvo osvajanje trofeja, meni je jako žao što naši navijači neće doći u Niš, jer bi nam bili od velike pomoći. Očekuje nas 10.000 navijača Partizana i kvalitetan protivnik, ko bude više želeo trofej i imao više sreće, taj će i pobediti“, smatra Nenad Lalatović.

17.35 – Partizan od utaorka u Nišu

Crno-beli su u utorak stigli u Niš gde ih je dočekala kiša. Ipak, za razliku od jučerašnjeg dana, vremenski uslovi uoči početka finala su znatno bolji, gotovo idealni za fudbalsku predstavu kojom će biti spuštena zavesa na fudbalsku sezonu u Srbiji.