Fudbaleri Partizana su kiksirali na gostovanju Metalcu u Gornjem Milanovcu i odigrali nerešeno - 1:1.

Izabranici trenera Aleksandra Stanojevića su doživeli prvi remi u sezoni i to u desetom kolu Superlige.

Crno-beli sada imaju 22 boda, pet manje od Crvene zvezde na vrhu tabele koja ima i utakmicu manje.

Na ruku Partizanu je išao i poraz Vojvodine, koja se nalazi na trećoj poziciji sa 20 poena.

Beogradski tim je, kao i gotovo uvek u domaćem šampionatu, imao više od igre, ali ponovo to nije uspeo da materijalizuje.

U prvom poluvremenu Partizan je imao tri velike šanse, ali su svaki put njegovi igrači bili neprecizni i loši u reakcijama.

Vredi istaći i da je odlično veče imao čuvar mreže domaćih Dragan Puletić.

Ipak, on je kapitulirao u prvom minutu drugog poluvremena pošto je loptu preko linije u gol poslao Filip Stevanović.

Igrači Metalca su negodovali, ali je bilo jasno da dvojica defanzivaca tima iz Gornjeg Milanovca nisu uspela da spreče loptu koja je celim prečnikom prešla liniju.

Partizan je nastavio sa kontrolom utakmice, Metalac je s vremena na vreme pokazivao nameru da krene napred, a u 62. minutu je ostao bez svog kapitena Miloša Vranjanina.

Defanzivac rođen 1996. godine je dobio drugi žuti karton posle nesmotrenog starta nad Filipom Stevanovićem, pa se činilo da će tim trenera Žarka Lazetića imati težak posao do kraja meča.

I bilo je tako. Partizan je napadao, Aleksandar Lutovac je sa klupe uneo svežinu i hitrinu u Stanojevićev tim i imao čak tri velike prilike, ali ih nije iskoristio.

Hladan tuš za Partizan se dogodio u 81. minutu kada je Filip Antonijević zatresao mrežu golmana Aleksandra Popovića, iz kaznenog prostora, pošto niko od defanzivaca crno-belih nije uspeo da spreči loptu da uđe u njega sa krilne pozicije.

Sve su pokušavali igrači Partizana, Bojan Matić je dvaput padao u pokušaju da iznudi penal, ali ništa nije vredelo i ostalo je 1:1.

Za Partizan su po poluvreme odigrali Umar Sadik i Sejduba Suma, a Bibrasa Natha nije bilo u konkurenciji za tim, kao ni Vladimira Stojkovića.

Meč iz Gornjeg Milanovca mogli ste da pratite u blogu uživo uz Nova.rs.

Metalac – Partizan 1:1 (0:0)

Antonijević 81′ – Stevanović 46′

Stadion: Metalca. Bez publike.

Sudija: Milan Ilić

Metalac: Puletić – Antonijević, Vranjanin, Vasiljević, Pecelj – Maksimović (od 66. Kokir), Desančić – Rogač, Zoćević, Prestiž– Katanić.

Partizan: Popović – Miljković, Vitas, Banjak, Urošević – Zdjelar, Šćekić – F. Stevanović, Asano (od 69. Lutovac), Suma (od 48. Marković) – Sadik (od 48. Matić)

95′ Kraj!

Partizan je prosuo nova dva boda!

93′ Matić traži penal

Dva puta u dva minuta napadač Partizana je pao u kaznenom prostoru, ali arbitar nijednom nije reagovao.

91′ Lutovac!

Opet krilni igrač Partizana, sada je odlično šutirao, ali je bio izblokiran.

90′ Četiri minuta…

Utakmica je produžena za 240 sekundi. Toliko vremena ima Partizan da stigne do pobede.

87′ Lutovac…

Stojković je lepo ubacio loptu u kazneni prostor, tu se našao Lutovac, ali je loše zahvatio loptu i poslao je preko gola.

85′ Velika šansa!

Lazar Pavlović je divno proigrao Lutovca, on je uleteo u kazneni prostor, ali je Puletić odlično reagovao.

82′ Stanojević menja…

Na terenu su Lazar Pavlović i Denis Stojković.

81′ Gol za Metalac!

Nestvarno! Kako su samo odigrali akciju fudbaleri Metalca!

Lopta je prohujala kroz šesnaesterac Partizana, niko nije uspeo da je zakači i stigla je pravo na nogu Antonijevićukoji je zakucao u mrežu iznad glave golmana Popovića.

Metalac – Partizan 1:1.

78′ Udarac u okvir gola?!

Katanić je pokušao sa krilne pozicije, šut je bio veoma slab, ali je golman Popović ipak morao da reaguje.

76′ Tri izmene u Metalcu!

Grbović, Milićević i Đurić su na terenu u domaćem sastavu.

60′ Crveni karton za Vranjanina!

Kapiten Metalca je dobio drugi žuti karton zbog nesmotrenog starta nad Stevanovićem!

50′ Burno na terenu…

Sudija Ilić je zakasnio sa signaliziranjem faula, Metalac je nastavio napad, ali je igra prekinuta zbog čega su igrači domaćeg tima burno protestovali.

48′ Stanojević menja

Sumu je zamenio Lazar Marković, a Sadika Bojan Matić.

46′ Gol! Vodi Partizan!

Posle 45 sekundi u drugom poluvremenu Partizan je poveo golom Filipa Stevanovića!

Mladi napadač je šutirao iskosa sa leve strane i uspeo da sprovede loptu do gola, iako su defanzivci Metalca pokušali da je izbace iz mreže.

Metalac – Partizan 0:1.

45′ Poluvreme! Nema golova!

Partizan je imao nekoliko prilika, ali nijednu stopostotnu.

Sa druge strane, Metalac se trudi da ne primi gol i da pokuša iz kontranapada da ugrozi favorizovanog protivnika.

Sve u svemu, mršavo prvo poluvreme…

44′ Šut Sume!

Odlična šansa za omalenog veznjaka, Miljković je sjajno reagovao, ostavio loptu Sumi, ali je on loše šutirao iz izgledne pozicije.

30′ Suma se opet lakta…

Direktno u glavu protivnika, ali je prethodno i on bio fauliran.

21′ Puletić ponovo siguran

Golman Metalca se našao oči u oči sa Asanom, ali je uspeo da istrči na vreme i reaguje na ivici kaznenog prostora, pre nego što je Japanac stigao do lopte.

18′ Urošević!

Posle kornera je lopta stigla u kazneni prostor gde je levi bek crno-belih imao priliku za šut, ali je raspalio preko gola.

17′ Stevanović!

Urošević je lepo proigrao mladog veznjaka Partizana koji je odlično šutirao, ali je Puletić bio odličan na svojoj desnoj stativi.

13′ Šut Antonijevića!

Dobar napad Metalca, Antonijević je pronašao prostor, uputio udarac, ali je Šćekić bio na pravom mestu.

10′ Partizan napada…

…ali jalovo za sad. Nekoliko kornera, nekoliko ataka, međutim nema prave akcije za gol.

3′ Sadik igra pod injekcijama

Prvi napadač Partizana je ponovo u startnoj postavi iako ima problem sa povredom već neko vreme.